Wiedeń kontrastów: Sześć miejsc, o których nie wiesz

Wiedeń to nie tylko stolica Austrii. To także stolica austriackich kontrastów. To tu zderza się cesarski imperializm z demokratyczną nowoczesnością, klasyka z innowacją, stare kamienice z modernistycznymi gmachami użyteczności publicznej. Architektura, kultura, kulinaria – Wiedeń ucieleśnia spotkanie między tym, co na pierwszy rzut oka zupełnie rozbieżne. A wszystko to zobaczyć można podczas jednego spaceru

Library_C_PBarci

żródło: Materiały PrasowePrzed spacerem warto się dobrze wyspać. Oczywiście można w Marriotcie, Radissonie Blue lub Hiltonie. Problem w tym jednak, że są one niemal identyczne, pozbawione indywidualizmu, choć oczywiście bardzo komfortowe. My polecamy raczej hotelową alternatywę. Na przykład >Magdas Hotel Nie da się nie zauważyć, że tutaj wszystko jest wyjątkowe.

Hotel jest śmiały i kosmopolityczny. Jako goście, pracownicy czy przyjaciele spotykają się tu ludzie z całego świata. Od szefa kuchni po emigrantów – w hotelu pracują ludzie pochodzący z 14 krajów, mający przeróżne życiorysy i mówiących w 23 różnych językach. Każdy z osobna sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe. Magdas ma misję: rozwiązywanie problemów socjalno-ekonomicznych, także wśród uchodźców, za pomocą przedsiębiorczości. Hotel funkcjonuje, więc jak każde inne przedsiębiorstwo z tą różnicą, że nie chodzi w nim o maksymalizację zysków, lecz o maksymalizację otwartości i człowieczeństwa.

magdas-hotel.at>>>

Laufbergergasse 12, 1020 Wiedeń tel.: +43 0 1 720 02 88

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • STAzi.(2016-12-31 14:00) Zgłoś naruszenie 180

  bande czerwonych frajewreuf wyaslAC do gazu naczele z tow. kwasem , gajowym, i bolkem .

  Odpowiedz
 • Nigdy wiencej tych zajobuf przy naszym kory(2017-03-20 16:05) Zgłoś naruszenie 151

  Najgorszy w nasazym kraju jest psl, po i nowoczesny SYF. to oni z tym ryszawym sprzedali nasz kraj obcym...

  Odpowiedz
 • opolanka(2016-07-06 08:39) Zgłoś naruszenie 121

  Dziwny artykuł, o Wiedniu w gruncie rzeczy nic, 5 stron sponsorowanych. Niedawno wróciłam z Wiednia i wydaje mi się, że są tam ciekawsze miejsca w cesarskiej stolicy niż park linowy. No, ale może niektórzy tego oczekują od stolic.

  Odpowiedz
 • Kaja(2017-07-11 12:18) Zgłoś naruszenie 16

  Mnie i męza po Wiedniu oprowadzała Pani Elwira Rudecka. I każdemu kto się tam wybiera polecam zarezerowac chocby dwie godziny u tej Pani. Opowiada niesamowite historie i ciekawostki dzięki ktorym Wieden wydaje się byc jeszcze piękniejszy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!