Gorące źródła, góry i Andy Warhol. Poznaj najciekawsze atrakcje Słowacji!

Słowacja kusi nie tylko zimą, gdzie na tatrzańskich stokach skorzystać można z iście alpejskich warunków narciarskich. U naszych sąsiadów zażyjemy kąpieli w wodach termalnych, odwiedzimy miejsce narodzin oraz rodzinne muzeum króla pop-artu Ande'go Warhola, czy udamy się na niezapomniane górskie spacery po Małej Fatrze i Słowackim Raju. Proponujemy wam zestawienie dziewięciu najciekawszych atrakcji Słowacji.

 • <strong>1. Słowacki Raj</strong>
<br><br>
Wąwozy w Słowackim Raju mają długość od 0,8 do 4,5 km. To właśnie nimi biegną najciekawsze szlaki tego krasowego płaskowyżu. Do pokonania niektórych odcinków często korzystać trzeba ze sztucznych ułatwień takich jak drabiny, mostki czy metalowe kładki.
 • <strong>2. Medzilaborce - muzeum rodziny Andy'ego Warhol'a</strong>
<br><br>
Autora słynnej etykiety z puszki firmy Campbell nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak nie wszyscy wiedzą, że Andy Warhol urodził się malutkim słowackim miasteczku - Medzilaborce. Tam też zlokalizowane jest muzeum rodziny Wahrolów. Medzilaborce leżą tuż przy granicy z Polską. Najlepiej skorzystać z przejścia w Radoszycach.
 • <strong>3. Tatrzańska Łomnica</strong>
<br><br>
Tatrzańska Łomnica oraz Stary Smokowiec to najlepsze punkty wypadkowe w Tatry Słowackie. Tutaj swój początek ma najwięcej górskich szlaków. Jeśli planujemy kilkudniowe wycieczki, warto wcześniej zarezerwować miejsce w konkretnym górskim schronisku. W sezonie letnim może brakować wolnych miejsc.
 • <strong>4. Vlkolinec</strong>
<br><br>
We wsi Vlkolinec wyjątkowo dobrze zachowała tradycyjna zabudowa typowa dla górskich obszarów Słowacji. Żywy skansen składający się z 45 zabudowań wpisany został w 1993 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • <strong>5. Tatralandia</strong>
<br><br>
To jeden najpopularniejszych aquaparków na Słowacji. Położony jest w Roztokàch przy Liptowskim Mikulaszu. W 2014 odwiedziło go prawie 570 tys. turystów. Obiekt wyposażony jest w 14 basenów termalnych, 28 zjeżdżalniami oraz Holiday Village z ponad 700 miejscami noclegowymi.
 • <strong>6. Spiski zamek</strong>
<br><br>
Zamek Spiski wraz ze Spiskim Podzamczem oraz Kapitułą Spisą tworzy jeden największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Obiekt zajmujący powierzchnię ponad 4 ha wpisany został na listę dziedzictwa światowego UNESCO.
 • <strong>7. Chopok</strong>
<br><br>
Ośrodek Jasná położony pod szczytem Chopok oferuje alpejskie warunki do uprawiania narciarstwa. Niestety, ceny karnetów są równie alpejskie. Za 6 dniowy skipass dorośli w sezonie 2015/2016 zapłacić musieli 199 EUR.
 • <strong>8. Bardejów</strong>
<br><br>
To na pewno jedno z najbardziej klimatycznych miasteczek Słowacji. Na uwagę sługuje przede wszystkim rynek miejski wyłożony kamieniami z rzek otoczony mieszczańskimi domkami. Stare Miasto w Bardejovie zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
 • <strong>9. Mała Fatra</strong>
<br><br>
Wycieczki po Małej Fatrze to idealna propozycja na weekend na Słowacji. Góry nie są jeszcze zbytnio zatłoczone, więc szukający odskoczni od miasta turyści będą zachwyceni. Nocleg znaleźć można zarówno w górskich schroniskach jak i prywatnych kwaterach. Najwyższy szczyt Małej Fatry to Wielki Krywań (1709 m).
statystyki

Komentarze (2)

 • Ja(2016-05-04 12:38) Zgłoś naruszenie 10

  Żaden Andy Warhol, tylko Andrzej Warchoł. Na Podkarpaciu i przygranicznych terenach Słowacji Warchołów jest sporo. W Radomiu ponoć też.

  Odpowiedz
 • LEMKO(2016-05-11 09:26) Zgłoś naruszenie 01

  TO BYŁ ŁEMKO KTÓREGO RODZINA WYEMIGROWAŁA DO USA ZA CHLEBEM , DO 1946 ROKU MIESZKAŁO ICH W ZWARTEJ ZABUDOWIE NA POGRANICZU WIELU PO POLSKIEJ STRONIE ZOSTALI WYSIEDLENI NA UKRAINE A RESZTA W AKCJI WISŁA NA ZIEMIE ODZYSKANE , A NIE WARCHOŁ

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!