Gorące źródła, góry i Andy Warhol. Poznaj najciekawsze atrakcje Słowacji!

Słowacja kusi nie tylko zimą, gdzie na tatrzańskich stokach skorzystać można z iście alpejskich warunków narciarskich. U naszych sąsiadów zażyjemy kąpieli w wodach termalnych, odwiedzimy miejsce narodzin oraz rodzinne muzeum króla pop-artu Ande'go Warhola, czy udamy się na niezapomniane górskie spacery po Małej Fatrze i Słowackim Raju. Proponujemy wam zestawienie dziewięciu najciekawszych atrakcji Słowacji.

Tatrzańska Łomnica

żródło: ShutterStock

3. Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica oraz Stary Smokowiec to najlepsze punkty wypadkowe w Tatry Słowackie. Tutaj swój początek ma najwięcej górskich szlaków. Jeśli planujemy kilkudniowe wycieczki, warto wcześniej zarezerwować miejsce w konkretnym górskim schronisku. W sezonie letnim może brakować wolnych miejsc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Ja(2016-05-04 12:38) Zgłoś naruszenie 10

    Żaden Andy Warhol, tylko Andrzej Warchoł. Na Podkarpaciu i przygranicznych terenach Słowacji Warchołów jest sporo. W Radomiu ponoć też.

    Odpowiedz
  • LEMKO(2016-05-11 09:26) Zgłoś naruszenie 01

    TO BYŁ ŁEMKO KTÓREGO RODZINA WYEMIGROWAŁA DO USA ZA CHLEBEM , DO 1946 ROKU MIESZKAŁO ICH W ZWARTEJ ZABUDOWIE NA POGRANICZU WIELU PO POLSKIEJ STRONIE ZOSTALI WYSIEDLENI NA UKRAINE A RESZTA W AKCJI WISŁA NA ZIEMIE ODZYSKANE , A NIE WARCHOŁ

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!