Gorące źródła, góry i Andy Warhol. Poznaj najciekawsze atrakcje Słowacji!

Słowacja kusi nie tylko zimą, gdzie na tatrzańskich stokach skorzystać można z iście alpejskich warunków narciarskich. U naszych sąsiadów zażyjemy kąpieli w wodach termalnych, odwiedzimy miejsce narodzin oraz rodzinne muzeum króla pop-artu Ande'go Warhola, czy udamy się na niezapomniane górskie spacery po Małej Fatrze i Słowackim Raju. Proponujemy wam zestawienie dziewięciu najciekawszych atrakcji Słowacji.

Słowacki Raj

żródło: ShutterStock

1. Słowacki Raj

Wąwozy w Słowackim Raju mają długość od 0,8 do 4,5 km. To właśnie nimi biegną najciekawsze szlaki tego krasowego płaskowyżu. Do pokonania niektórych odcinków często korzystać trzeba ze sztucznych ułatwień takich jak drabiny, mostki czy metalowe kładki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Ja(2016-05-04 12:38) Zgłoś naruszenie 10

    Żaden Andy Warhol, tylko Andrzej Warchoł. Na Podkarpaciu i przygranicznych terenach Słowacji Warchołów jest sporo. W Radomiu ponoć też.

    Odpowiedz
  • LEMKO(2016-05-11 09:26) Zgłoś naruszenie 01

    TO BYŁ ŁEMKO KTÓREGO RODZINA WYEMIGROWAŁA DO USA ZA CHLEBEM , DO 1946 ROKU MIESZKAŁO ICH W ZWARTEJ ZABUDOWIE NA POGRANICZU WIELU PO POLSKIEJ STRONIE ZOSTALI WYSIEDLENI NA UKRAINE A RESZTA W AKCJI WISŁA NA ZIEMIE ODZYSKANE , A NIE WARCHOŁ

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!