Zwiedzamy Bałkany: 10 miejsc, które musisz zobaczyć w Czarnogórze

W kolejnej części cyklu "Zwiedzamy Bałkany" przeniesiemy się na wybrzeże Morza Adriatyckiego. To właśnie tam zlokalizowane są najpiękniejsze miejsca, jakie do zaoferowania ma Czarnogóra - kraj, który po przeprowadzeniu referendum w 2006 roku odłączył się od Serbii i stanowi obecnie niezależną republikę. Choć popularność Czarnogóry wśród wczasowiczów z roku na rok stale wzrasta, w sezonie letnim nie jest jeszcze tak zatłoczona jak sąsiadująca z nią Chorwacja. Zobacz, czym zachwyci cię Czarnogóra!

Sveti Stefan

żródło: ShutterStock

Sveti Stefan

To najbardziej rozpoznawalne miasteczko w Czarnogórze. Obecnie całość wyspy ekskluzywny kompleks hotelowy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Bar(2015-06-21 12:13) Zgłoś naruszenie 00

  Czarnogóra odłączyła się od Serbii w wyniku referendum. Unia Europejska "ustaliła" próg 55% głosów na "tak" przy frekwencji przekraczającej 50%, by uzyskać niepodległość. Wyniki referendum to 55.5%. Raczej marny w porównaniu z Krymem.

  Odpowiedz
 • Romka(2017-05-11 20:19) Zgłoś naruszenie 00

  Czarnogóra podobno przepiękna. Moja mama była na wycieczce objazdowej w tamtym roku. Przyjechała bardzo zadowolona i przywiozła piękne zdjęcia. Najbardziej w pamięć zapad mi piękny widok z Kotor. Sama chciałabym to ujrzeć na własne oczy. Namawiam przyjaciółkę by tam wyskoczyć latem z wytwórnią wypraw. Oprócz zwiedzania wypoczynek nad morzem Ulcinj oraz w Macedonii nad jeziorem Ochryda. Marzę o takim wypoczynku.

  Odpowiedz
 • gdyn(2015-06-25 14:52) Zgłoś naruszenie 01

  Marny? Bo to spokojny i demokratyczny kraj, nie to co Krym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!