Zagraniczny wyjazd na ostatnią chwilę nie musi być drogi. Zobacz 5 propozycji na majówkę

Wyjazdy na długi weekend majowy na dobre wpisały się w urlopowe plany Polaków. W tym roku kalendarz nie rozpieszcza i ukochana majówka trwa zaledwie 3 dni, warto zatem rozważyć bardziej elastyczne terminy podróży. Źródło: KAYAK.pl

  • Belgrad, Serbia. 7 dni, od 453 zł 
Stolica Serbii stale zyskuje sympatię zachodnich Europejczyków. Pomimo braku dostępu do morza oferuje atrakcje dla każdego. Belgrad pełen jest zabytkowego budownictwa, ale też tętni życiem całą noc, co oznacza, że jest idealnym kierunkiem dla młodych i aktywnych osób. Niecałe dwie godziny lotu, bezpośrednie połączenie i… można cieszyć się tygodniowym wypoczynkiem (22-29.05)
  • Ateny, Grecja.  4 dni, od 257 zł 
Greckie wyspy to jeden z niesłabnących na popularności kierunków wakacyjnych podróży. Tymczasem z podwarszawskiego Modlina możemy polecieć bezpośrednio do Aten – stolicy Grecji i kolebki europejskiej kultury. Prawie pełne trzy dni na miejscu pozwolą zarówno na dokładne zwiedzenie najważniejszych zabytków, jak i na spokojne spacery po mieście. Najkorzystniejsze ceny czekają na podróżnych, którzy zdecydują się na wylot w poniedziałek wieczorem (11.05), a powrót w czwartek popołudniu (14.05).
  • Luqa, Malta.  8 dni, od 429 zł 
8 dni na Malcie w drugiej połowie maja… to już brzmi jak regularny urlop. Wyspa pełna jest atrakcji dla zwiedzających, szczególnie ciekawych dla filmowych maniaków. Nie bez powodu nazywana jest śródziemnomorskim Hollywood, tam bowiem nagrywane były zdjęcia do takich produkcji, jak Troja, Alexander, Asterix i Obelix Misja Kleopatra czy Kod Da Vinci. Połączenie, z przesiadką w Mediolanie. Wylatując w środę (13.05) i wracając tydzień później (20.05), trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 429 zł.
  • Marsylia, Francja. 2 dni, od 347 zł 
To nieco zapomniane, lecz pełne uroku miasto portowe, nie bez powodu zyskało miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 roku. Wielokulturowe dziedzictwo miasta oraz awangardowy charakter jego współczesnej sztuki z pewnością zyska uznanie wszystkich wrażliwych na estetyczne walory podróży. Dwa dni w pełnym słońca mieście na długo pozwolą naładować wewnętrzne baterie. Do Marsylii polecieć można bezpośrednio z lotniska Warszawa Modlin. Korzystne ceny czekają na podróżnych, którzy zaplanują wylot w niedzielę popołudniu, a powrót w środę rano (24-27.05).
  • Marrakesz, Maroko. 6 dni, od 648 zł . Ta propozycja zakłada wylot z Warszawy w drugim tygodniu maja na 6 dni (8-13.05). Loty odbywają się z przesiadką w Mediolanie. W drodze powrotnej różnica pomiędzy lądowaniem a startem wynosi aż 7 godzin, co pozwala na swobodną wizytę w mieście. Miejsca docelowego raczej zachwalać nie trzeba – Marrakesz to dla wielu Europejczyków synonim egzotyki. Kolorowe domy, klimatyczne uliczki i tętniący życiem plac Jemaa el-Fna przyciąga ciekawych świata jak magnes.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!