7 rad, kiedy kupować najtańsze bilety lotnicze

Skyscanner przeanalizował miliony lotów z ostatnich trzech lat, aby ustalić jaki czas jest najlepszy do kupna biletu w danym kierunku. Z jednej strony, istnieją ogólne zasady pozwalające na tańsze kupno biletu. Z drugiej, poszczególne kierunki rządzą się w tej kwestii dodatkowo swoimi prawami.

Samolot

żródło: ShutterStock

Polskim podróżnym zazwyczaj najbardziej opłaca się zrobić rezerwację na 7 tygodni przed terminem lotu. Już tylko przestrzegając tej zasady, można zaoszczędzić do 18% średniej ceny biletu na danej trasie. Poza tym, zdecydowanie najlepszym miesiącem na tanie latanie jest listopad - to wtedy ceny biletów są do 12% niższe od średniej rocznej ceny na danym kierunku. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy rezerwacja z dużym wyprzedzeniem lub, odwrotnie, polowanie na bilety last minute, zawsze przynosi oszczędność. Czekanie do ostatniej chwili z zakupem biletu jest ryzykowne - ceny mogą gwałtownie spaść, ale i wzrosnąć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!