Cuda świata, o których nigdy nie słyszałeś

Piramidy w Gizie, wodospad Niagara, Tadż Mahal czy Krzywa Wieża w Pizie – te atrakcje turystyczne zna każdy amator zagranicznych wycieczek. Na świecie są jednak również miejsca warte zobaczenia, o których niemal nikt nie słyszał. Serwis „The Richest” przygotował zestawienie nieznanych cudów świata. Oto one.

Wieża Herkulesa

żródło: ShutterStock

Wieża Herkulesa (Hiszpania)

Zbudowana 2 tysiące lat temu przez Rzymian latarnia nazywana Wieżą Herkulesa wciąż prowadzi statki przepływające u wybrzeży Hiszpanii. To najstarsza działająca latarnia morska na świecie i jedyna latarnia zbudowana przez Rzymian, która przetrwała do naszych czasów. Według legendy Herkules przybył do tego miejsca po pokonaniu Geriona (mityczna postać o trzech głowach, sześciu rękach i nogach oraz trzech zrośniętych tułowiach), złożył w miejscu, w którym dziś stoi latarnia głowę i czaszkę swojej ofiary i nakazał zbudowanie wieży w tym miejscu. Obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!