Chorwacja - perła Adriatyku

Zobaczcie galerię zdjęć z Chorwacji. Ten niewielki europejski kraj, każdego roku odwiedza coraz większa ilość turystów, którzy szukają idealnego miejsce do spędzenia niezapomnianych wakacji. A Chorwacja jest pełna urokliwych miejsc, które sprawią, że urlop będzie niezapomniany.

Split

żródło: ShutterStock

Split - miasto i port w Chorwacji (Dalmacja), nad Morzem Adriatyckim na niewielkim półwyspie. Główne miasto komitatu splitsko-dalmatyńskiego. Drugie co do wielkości miasto Chorwacji pod względem liczby mieszkańców. Składa się z 27 dzielnic. W Splicie turyści mogą zobaczyć takie atrakcje turystyczne takie jak m.in.: pałac cesarza Dioklecjana (III-IV wiek) założony na planie rzymskiego obozu wojskowego (ok. 150 na 190 m) z murami i wieżami. Pałac został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO , bramę pałacową Porta Aurea oraz oktagonalne mauzoleum Dioklecjana, przebudowane w VIII wieku na katedrę Św. Duji z dzwonnicą z XIII-XVII wieku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!