Najlepsze parki rozrywki w Europie

Zobaczcie galerię 10 najlepszych parków rozrywki w Europie.

 • Wiedeński Prater jest jednym z najbardziej znanych parków rozrywki na świecie. Diabelski młyn o wysokości prawie 65 metrów, który został w nim wybudowany w 1897 roku stał się symbolem całego miasta. Diabelski młyn to oczywiście nie jedyna atrakcja, bowiem Prater może się pochwalić 60 atrakcjami, które są skierowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp do parku jest bezpłatny, natomiast za korzystanie z atrakcji parku trzeba płacić osobno.
 • Legoland (Billund) – najsłynniejszy duński park rozrywki. Został otwarty w 1968 roku. Największą atrakcją parku jest fakt, że wszystko zostało wybudowane z klocków LEGO. W Legolandzie znajdują się różne atrakcje, między innymi miniatury autentycznych budowli (stadion drużyny FC Kopenhaga, Pałac Królewski), karuzele, kina. Z góry wszystko wygląda jak miniaturowe miasto. Jak przystało na prawdziwy park rozrywki miłośnicy adrenaliny znajdą w nim roller coaster. Wstęp do parku kosztuje ok. 175 złotych.
 • Port Aventura - rodzinne wesołe miasteczko znajdujące się w pobliżu miast Salou i Tarragona w Hiszpanii. Jest to największe wesołe miasteczko w Hiszpanii. W 2012 roku oddano do użytku rollercoaster "Shambhala", który ma 76 metrów wysokości i około 1,5 km długości, a maksymalna prędkość wynosi 134 km/h. Jest to największy roller coaster w Europie. Wstęp do parku kosztuje 44 euro. Za taką cenę na miłośników rozrywki oprócz wspomnianego roller coastera czeka również 100 innych atrakcji.
 • Położony w samym centrum Kopenhagi, Park Tivoli, został otwarty w 1843 roku, co czyni go drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Dumą parku są jedne z najstarszych na świecie kolejek górskich: Rutsjebanen i Bjerg Banen. Do najciekawszych atrakcji należy najwyższa na świecie karuzela łańcuchowa Himmelskibet, mierząca 80 metrów wysokości, z której roztacza się niesamowita panorama Kopenhagi.
 • Miasteczko Galów jest odwzorowaniem legendarnego komiksu Sempe Goscinnego, który opowiada historię Francji na wesoło. Przewodnikami po krainie zabawy są tu kultowi bohaterowie - Asterix i Obelix. W parku o powierzchni 20 hektarów umieszczono ponad 30 różnorodnych kolejek górskich i diabelskich młynów zgrupowanych w pięciu sektorach.
 • Gardaland – park rozrywki położony we Włoszech, w okolicy Werony, w pobliżu jeziora Garda, które stanowi atrakcyjne wakacyjne miejsce. Na powierzchni 60 ha miłośnicy zabawy mogą znaleźć atrakcje podzielone na trzy strefy: fantastyka, przygoda oraz adrenalina.  Jedną z największych atrakcji jest roller coaster, który tor o długości 770 metrów pokonuje w niecałe 2 minuty. Jednodniowy normalny bilet wstępu do parku kosztuje ok. 37 euro. Bilety rodzinne zaczynają się od 88 euro.
 • Thorpe Park – położony w okolicy Londynu jest jednym z największych parków brytyjskich parków rozrywki. Wybudowany w 1979 roku oferuje dziś mnóstwo różnych atrakcji, w tym aż siedem ekstremalnych roller coasterów. Wstęp do parku kosztuje około 220 złotych, dla dzieci do 12. Roku życia cena jest około 50 złotych niższa.
 • Efteling – De Efteling to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie, powstały trzy lata wcześniej niż pierwszy Disneyland - Disneyland Park w kalifornijskim Anaheim z 1955 r. Na turystów czeka 38 różnych atrakcji, z których jedną z najbardziej przyjemnych jest roller coaster ulokowany wewnątrz budynku, jadący w ciemnościach z prędkością aż do 64 km/h. Bilet wstępu do parku kosztuje około 140 złotych.
 • Disneyland w Paryżu. Został otwarty w 1992 roku. Jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji we Francji. Każdego roku około 11 mln turystów odwiedza Disneyland w Paryżu. Park znajduje się na przedmieściach Paryża i zajmuje powierzchnie 56 ha, które są podzielone na 5 różnych stref: Główna Ulica - to amerykańska ulica małego miasteczka z początku XX wieku. Dominują tu wiktoriański styl i słodkie kolory; Pogranicze - to kraina Dzikiego Zachodu; Kraina Przygody - to kraina podróżników i przygody oraz odkrywców; Kraina Fantazji - to najbardziej bajkowa (kreskówkowa) z krain; Kraina Odkryć - to przede wszystkim "kosmiczna" i futurystyczna kraina. Cena biletu wstępu wynosi 59 euro za osobę dorosłą i 52 euro za dziecko do 11 lat.
 • Europa Park – największy park rozrywki w Niemczech. Na powierzchni 85 ha znajduje się 16 krain tematycznych związanych z europejskimi krajami. Na terenie parku rozrywki znajduje się 11 roller coasterów oraz wiele innych atrakcji.
statystyki

Komentarze (1)

 • Mirka(2015-04-09 11:15) Zgłoś naruszenie 11

  Najlepszy jest Legoland w Billund :) Ja w tym roku jadę bo dostałam darmowy bilet na takim portalu Dziecko w Podróży. Jeszcze jest szansa jakby ktoś chciał :) http://www.dzieckowpodrozy.pl/bezplatny-magazyn-wakacje-z-dzieckiem/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!