Kanton - miasto dwóch imion i wielu twarzy

Guangzhou, znane w Europie jako Kanton, to czwarte pod względem wielkości miasto w Chinach. Fabryka świata i wystawiennicze centrum Chin. Ma swoje własne tradycje kulinarne (mówi się, że w Kantonie je się wszystko co ma cztery nogi, poza stołem, co pływa, poza statkiem i co lata, poza samolotem), swój własny język (kantoński - jeszcze trudniejszy niż mandaryński) i sprawia wrażenie dużo bardziej „chińskiego” od innych nowoczesnych miast Państwa Środka, takich jak sąsiadujące z nim w rankingu wielkości Shenzhen czy Szanghaj.

Pagoda Kwiatowa Świątynia Banianów

autor: Aleksandra Świstówżródło: Inne

Świątynia Sześciu Banianów, zwana również Liurongsi, z posągiem śmiejącego się buddy i wysoką na 55 metrów Pagodą Kwiatową (nazywaną tak ze względu na kształt daszków poszczególnych pięter przypominający płatki kwiatów). Przy odrobinie szczęścia, w jednym z pawilonów świątyni można podejrzeć lekcje tradycyjnej kaligrafii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!