Najtańsze miasta świata dla turystów w 2013 roku

Zobaczcie najtańsze miasta dla turystów. Może to właśnie do nich warto udać się w podróż w 2013 roku? Ranking stworzył portal Price of Travel, porównując ceny jakie trzeba przeznaczyć na jeden dzień pobytu w danym mieście. Porównane zostały: ceny noclegu w tanim, ale dobrze położonym i cieszącym się dobrymi opiniami wśród turystów hostelu (1 nocleg), cena biletu na przejazd środkami transportu(2 przejazdy dziennie), 1 wejście do znanej atrakcji turystycznej/muzeum, ceny wyżywienia (3 razy dziennie) oraz lokalnych alkoholi. Sprawdźcie wyniki.

 • 20. miejsce: Marrakesz – miasto położone w Maroku. W 1985 roku medyna w Marrakeszu została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dzienny koszt pobytu w Marrakeszu można zamknąć w kwocie 25.90 USD.
 • 19. miejsce: Kijów - – zdaje się stolica Ukrainy leży poza głównym szlakiem europejskich turystów. Jednak dla wytrwałych podróżników Kijów jest miejscem wartym odwiedzenia. Dzienny koszt pobytu w Kijowie zamyka się w kwocie 25.85 USD.
 • 18. miejsce - Kair – stolica Egiptu i zarazem największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu. Chociaż samo miasto nie jest może zbyt atrakcyjne dla turystów, to warto je zwiedzić ze względu na światowej klasy atrakcje turystyczne, które znajdują się obok miasta, np. Piramidy w Gizie. Dzienny koszt pobytu w Kairze można zamknąć kwotą 25.48 USD.
 • 17. miejsce: Kraków – idealne miasto do spędzenia weekendu. Uwielbiane przez turystów ze względu na niezwykły urok starego miasta, niezliczoną ilość barów i niepowtarzalny charakter. Turyści odwiedzający Kraków nie powinni przekroczyć kwoty 25,06 USD dziennie.
 • 16. miejsce: Sofia – uznawana jest za bardzo przyjazne dla turystów miasto. Atrakcyjne ceny działają na jej korzyść. Najdroższym elementem planowania podróży do Sofii może się okazać drogi bilet na samolot, żeby do niej dotrzeć. Na miejscu, w ciągu jednego dnia turysta może się zamknąć w kwocie 24,76 USD.
 • 15. miejsce: Bukareszt. Choć stolica Rumunii nie jest jej najpiękniejszym miastem i nie stara się specjalnie przyciągać do siebie turystów, to trud wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Bukareszt wynagrodzą atrakcyjne ceny. Koszt dziennego pobytu w Bukareszcie wynosi 24,33 USD.
 • 14. miejsce: Bangkok – stolica Tajlandii i najczęściej pierwsze miasto, które widzą turyści po przybyciu do Tajlandii. Chociaż turystów do Tajlandii przyciągają przede wszystkim rajskie plaże, warto zatrzymać się w Bangkoku chociaż kilka dni, ponieważ na jego terenie znajduje około 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Dzienny koszt pobytu w Bangkoku można zamknąć w kwocie 24.12 USD.
 • 13. miejsce: Luang Prabang – dawna stolica Laosu, nazywanego niegdyś "królestwem miliona słoni; miasto leżące w północnej części kraju nad rzeką Mekong. Od 1995 roku miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dzienny pobyt można zamknąć w kwocie 22,66 USD.
 • 12. miejsce: Wientian – stolica Laosu, położona obok granicy z Tajlandią. Do najważniejszych zabytków Wientianu należy zaliczyć Wielką Stupę That Luang oraz świątynie Phra Keo oraz Sisaket. Dzienny koszt pobytu w Wientianie można zamknąć w kwocie 21,72 USD.
 • 11. miejsce: La Paz – stolica Boliwii. Do ciekawostek należy fakt, że jest to najwyżej położona stolica na świecie. Niezwykłe położenie miasta zachęca do jego obejrzenia. Dzienny pobyt w La Paz można zamknąć kwotą 21.47 USD.
 • 10. miejsce: Hoi An - niewielkie miasto w środkowym Wietnamie. dawny portugalski port morski i faktoria handlowa Faifo. W 1999 r. miasto zostało wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Według przewodnika Lonely Planet jest to jednocześnie jedno z najbardziej urokliwych i przyjaznych turystom miejsc w Wietnamie. Dzienny koszt pobytu w Hoi An można zamknąć kwotą 20,51 USD.
 • 9. miejsce: Quito – stolica Ekwadoru. Miasto leży na wysokości ok. 2700-2800 m n.p.m. Quito jest miejscem gdzie zachowało się wiele zabytków architektury kolonialnej, a zabudowa staromiejska została w 1978 wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzienny pobyt w stolicy Ekwadoru można zamknąć kwotą 20.30 USD.
 • 8. miejsce: Goa – czyli indyjski region z rajskimi plażami, który już dawno temu odkryli hipisi. Goa zachwyca turystów przepięknymi, dziewiczymi plażami, sennymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych, niepowtarzalnymi zabytkami. Dzienny pobyt na Goa można zamknąć w kwocie 19.68 USD.
 • 7. miejsce: Delhi i New Delhi – indyjskie miasto zamieszkiwane przez ponad 11 mln mieszkańców. Choć samo miasto jest zatłoczone i bywa męczące, warto je odwiedzić ze względu na ogromną ilość zabytków, które można podziwiać. Do najważniejszych należą: Czerwony Fort, Grobowiec Humajuna, Kutb Minar, świątynia Lotosu oraz Meczet Dżami Masadżid. Dzienny koszt pobytu w Delhi można zamknąć w kwocie 19,60 USD.
 • 6. miejsce: Chiang Mai – czyli „północna stolica” Tajlandii. Miasto jest bardzo ważnym elementem podróży do Tajlandii, ponieważ w jego obrębie znajduje się wiele starożytnych świątyń, których nie można przeoczyć podczas zwiedzania Tajlandii. Dzienny pobyt w Chiang Mai można zamknąć w kwocie 19.55 USD.
 • 5. miejsce: Phnom Penh w Kambodży jest licznie odwiedzane przez turystów ze względu na idealne położenie pomiędzy słynnym Siem Reap, a deltą Mekongu, które są turystów największymi atrakcjami turystycznymi Kambodży. Dzienny pobyt w Phnom Penh może się zamknąć w kwocie 19,45 USD.
 • 4. miejsce: Ho Chin Minh – lepiej znane pod nazwą Sajgon. Miasto jest nowocześniejsze i bardziej żywe niż Hanoi, które jest stolicą Wietnamu. Dzienny koszt pobytu w Sajgonie można zamknąć w kwocie 18,34 USD.
 • 3. miejsce: Katmandu – stolica oraz największe miasto Nepalu. Chociaż samo w sobie jest dla większości turystów tylko przystankiem w drodze do innych atrakcji Nepalu, warto się w nim zatrzymać na kilka dni. Dzienny koszt pobytu można zamknąć w kwocie 17,91 USD.
 • 2. miejsce: Hanoi – największe i najtańsze miasto w Wietnamie. Uwielbiane przez turystów ze względu na swój dawny kolonialny charakter, który łączy architekturę francuską i azjatycką. Do tego wszystkiego dochodzi naprawdę smaczne jedzenie. Dzienny koszt pobytu w Hanoi można zamknąć w kwocie 16,51 USD.
 • 1. miejsce: Pokhara – drugie co do wielkości miasto w Nepalu, a zarazem jest to centrum turystyczne kraju. Stanowi idealne miejsce wypadowe do większości atrakcji turystycznych. A na dodatek jest to najtańsze miasto w Azji. Planując swoją podróż do Pokhary można zamknąć dzienny budżet w kwocie 14,75 USD.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!