Nie tylko show-biznes: Zobacz, jakie firmy prowadzą celebryci

Niektóre gwiazdy potrafią skutecznie pomnażać zarobione w show-biznesie miliony. W tym celu inwestują we własne firmy przynoszące im często większe dochody niż granie w filmach czy występy na scenie. Portal luxclub.pl dowiedział się, jakie biznesowe przedsięwzięcia prowadzą celebryci.

 • <b>Venus Williams</b><br>
Słynna tenisistka na grze w tenisa zarobiła około 30 milionów dolarów. <br>
Oprócz tego założyła firmę V Starr Interiors z siedzibą na Florydzie, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją ubrań. Sama Williams zresztą często występuje na kortach w zaprojektowanych przez siebie strojach.
 • <b>Justin Timberlake</b><br>
Muzyka i film Timberlake'owi nie wystarczają. Gwiazdor jest właścicielem restauracji Southern Hospitality, która znajduje się w Nowym Jorku.<br>
Jest równiez współudziałowcem serwisu internetowego Stipple, gdzie użytkownicy mogą gromadzić zdjęcia oraz stworzył firmę Miso Media, która zajmuje się projektowaniem mobilnych aplikacji.
 • <b>Sandra Bullock</b><br>
W Austin, w Teksasie aktorka jest właścicielką restauracji Bess Bistro oraz sklepiku Waltona€™s Fancy and Staple, w którym sprzedawane jest pieczywo, słodycze oraz kwiaty. Podobno wszystkie produkty oparte są na tradycyjnych recepturach.
 • <b>Beyonce i Jay-Z</b><br>
Słynne małżeństwo ma niewątpliwą smykałkę do interesów i trudno zliczyć ich liczne inwestycje. <br>
Jay-Z jest m. in. właścicielem drużyny NBA Brooklyn Nets, współwłaścicielem sieci barów sportowych The 40/40 Club oraz współtwórcą linii odzieżowej Rocawear.<br>
Beyonce razem z matka pod szyldem House of Dereon projektuje ubrania.
 • <b>Victoria Beckham</b><br>
Była członkini Spice Girls, żona słynnego piłkarza, stworzyła własną markę ubrań i marzy o podboju światowych rynków. Na razie jej stroje doceniono w Stanach Zjednoczonych.
 • <b>Kevin Costner</b><br>
Costner jest właścicielem firmy, która zajmuje się produkcją maszyn służących do oddzielania ropy od wody. W 2010 r. właśnie tego sprzętu używano podczas katastrofy ekologicznej w Zatoce Meksykańskiej.
 • <b>Lady Gaga</b><br>
Piosenkarka firmuje swoim nazwiskiem własną linię ubrań, perfum oraz kosmetyków. Jest też właścicielką restauracji na Manhattanie.
 • <b>Jessica Alba</b><br>
Aktorka rok temu założyła The Honest Company, która zajmuje się produkcją i sprzedażą ubrań, akcesoriów, środków czystości oraz żywności dla małych dzieci. Wszystkie produkty są podobno pozbawione składników toksycznych.
 • <b>Ashton Kutcher</b><br>
Aktor inwestuje w rozwój internetowych start-upów oraz serwisów związanych z mediami społecznościowymi. <br>
Kutcher włożył m. in. pieniądze - razem z managerem Madonny Guyem Osearym w Amen, niemiecki startup promujący swój serwis hasłem „To jest najlepsze na świecie miejsce na poznanie twojej opinii".
 • <b>Gwyneth Paltrow</b><br>
Aktorka zainwestowała w serwis Goop, który zajmuje się stylem, modą, kuchnią oraz podróżami. <br>
Paltrow wydała też świetnie się sprzedającą książkę kucharską "Córeczka tatusia".
 • <b>Clint Eastwood</b><br>
Eastwood jest właścicielem ośrodka Mission Ranch Resort, który jest odrestaurowaną farmą mleczną, teraz służącą jako ośrodek turystyczny.
 • <b>Elizabeth Hurley</b><br>
Aktorka i modelka zajmuje się też produkcją filmów. Poza tym Hurley posiada firmę produkującą zdrową żywność na bazie surowców z jej farmy położonej w hrabstwie Gloucestershire w Anglii, a można je kupić m. in. w domu towarowym Harrods w Londynie.
 • <b>Will Ferrell</b><br>
Aktor i komik jest też współtwórcą popularno w USA serwisu internetowego Funny or Die, na którym można umieszczać zabawne filmy.
 • <b>Jackie Chan</b><br>
Aktor jest właścicielem firmy zajmującej się produkcją oraz dystrybucją filmów. Posiada też kilkanaście restauracji oraz zajmuje się wytwarzaniem ubrań.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!