Nowości 2013 - zobacz, gdzie będziemy wypoczywać latem

Biura podróży działające na polskim rynku rozpoczęły już sprzedaż wycieczek na lato 2013 roku. Zobaczcie, jakie nowe kierunki proponują na 2013 rok.

 • Formentera – jest jedną z wysp należących do Balearów. Jej większe siostry: Majorka, Minorka i Ibiza są dobrze znane polskim turystom. W 2013 roku przyjdzie kolej na poznanie Formentery, która jest określana ostatnim śródziemnomorskim rajem. Formentera zachwyca turystów krystaliczną wodą oraz pięknymi plażami. Bogata fauna i flora przybrzeżnych wód jest unikatem na skalę europejską, w 1999 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W katalogu biura podróży Itaka na sezon Lato 2013 klienci mogą wybrać zakwaterowanie w jednym z trzech hoteli położonych na Formenterze. Ceny tygodniowych wakacji z dwoma posiłkami zaczynają się od 2355 złotych.
 • Kalabria – włoska nowość, którą turyści z Polski będą mieli okazję zwiedzić latem 2013 roku. Kalabria nazywana jest krainą do odkrycia. Położona na czubku włoskiego buta zachwyca pięknymi plażami, błękitnym morzem i niesamowitą włoską kuchnią. Włoskie wakacje w Kalabrii są w zasięgu ręki dla Polaków, którzy są dysponują kwotą 1757 złotych. Za te pieniądze Biuro podróży Itaka zapewnia transport lotniczy, zakwaterowanie w 3* hotelu dwoma posiłkami oraz ubezpieczenie.
 • Albania – do lat 90-tych było to jedno z najbardziej niedostępnych dla turystów państw w Europie. W związku z tym leżąca w południowo-zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego Albania, jest jednym z najbardziej tajemniczych i nie odkrytych jeszcze przez turystów zakątków Europy. W sezonie letnim Biuro podróży Itaka będzie organizowało wycieczki objazdowe do Albanii. Ceny 8-dniowej wyprawy zaczynają się od 2374 złotych.
 • Costa Blanca – kolejna wakacyjna nowość w ofercie polskich touroperatorów. Hiszpańskie wybrzeże od kilkunastu lat zachwyca turystów z całego świata (nazwy takie jak Costa del Sol, czy Costa Brava są dobrze znane). Czas więc odkryć coś nowego, czyli Costa Blanca, która jest nowością w biurze podróży Itaka, które tak opisuje swój nowy kierunek: „Gościnna kraina słońca, pięknych piaszczystych plaż, kwitnących migdałowców i białych miasteczek zaprasza na wspaniałe hiszpańskie wakacje. Costa Blanca słynie z urody krajobrazów: od wybrzeża Morza Śródziemnego po góry, zaciekawia wielowiekową historią widoczną w zabytkach, kusi wspaniałą kuchnią z przepyszną paellą, wybornymi tapas i lokalnymi winami.” 8-dniowy pobyt w 3* hotelu bez wyżywienia jednym z hoteli położonych na Costa Blanca kosztuje minimum 1573 złote.
 • Chalkidiki – nowość w bardzo dobrze znanej i lubianej Grecji. Półwysep Chalkidiki, leżący na wschód od Salonik, ma charakterystyczny „trójpalczasty” kształt, który tworzą trzy wąskie odnogi: Kassandra, Sitonia i Athos. Słynie z bujnej roślinności, wielu pięknych piaszczystych plaż, lasów piniowych oraz krystalicznie czystego morza. Tygodniowe wakacje w jednym z hoteli położonych na Chalkidiki jest wyceniany na minimum 1643 złote (3* hotel z dwoma posiłkami).
 • Kefalonia – kolejna grecka nowość na lato 2013. Kefalonia jest największą z Wysp Jońskich. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród turystów, którzy szukają miejsca, gdzie mogą poczuć prawdziwą grecką atmosferę w otoczeniu pięknych plaż i krajobrazów. Jako ciekawostkę można dodać, że na Kefalonii, na plaży Turtle Beach swoje gniazda lęgowe mają żółwie Caretta caretta. Biuro podróży Itaka proponuje swoim klientom wybór jednego z pięciu hoteli na Kefalonii. W najtańszym tygodniowe wakacje to koszt minimum 1783 złotych. W najdroższym z nich, tygodniowy pobyt z opcją wyżywienia All inclusive jest wyceniany na 2423 złote.
 • Chorwackie wyspy – to nowość, którą proponuje Biuro podróży Tui. Od końca lat 90-tych turystyka w Chorwacji przeżywa swoje odrodzenie (jej załamanie było spowodowane konfliktami zbrojnymi, które miały miejsce po rozpadzie Jugosławii). Chorwacja od kilku lat przyciąga rzesze turystów, którzy szukają ciepłej, krystalicznej wody, urozmaiconego krajobrazu i słonecznej pogody. W wakacje Biuro podróży Tui proponuje swoim klientom pobyty w Chorwacji już od 1349 złotych za osobę. (w tej cenie klienci znajdą przelot i zakwaterowanie).
 • Rumunia – nieco stereotypowa, kraina Drakuli. Leżące zaledwie 1000 km od Polaki Rumunia nadal czeka na odkrycie przez turystów. Biuro podróży Neckermann daje swoim klientom możliwość zarezerwowania wakacji na Riwierze w Rumunii. W zależności od standardu hotelu średnia cena 7-dniowych wakacji zaczyna się od 406 złotych. Warto pamiętać, że dojazd nie jest wliczony w cenę.
 • Japonia- to nowość, z która wychodzi do klientów Biuro podróży Alfa Star. &-dniowa objazdowa wycieczka do Japonii jest wyceniona przez Biuro na minimum 9590 złotych.
 • Korsyka – jest należącą do Francji wyspa położona na Morzu Śródziemnym. W Internecie można przeczytać, że nigdzie w rejonie śródziemnomorskim nie ma tak pięknych plaż otoczonych błękitną wodą jak na Korsyce. Kto chce się przekonać, czy to prawda, może się skusić na ofertę proponowaną przez Biuro podróży Ecco Holiday. Tygodniowe wczasy na Korsyce w 4*hotelu ze śniadaniami wliczonymi w cenę i przelotem kosztują 3829 złotych.
 • Mykonos – maleńka grecka wyspa położona na Morzu egejskim. Jej powierzchnia to zaledwie 105 km2, na których zamieszkuje jedynie 9 tys. mieszkańców. Mykonos od wielu lat jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów ze względu na swój niepowtarzalny urok i charakter. Dla Polaków, którzy chcieliby się przekonać, czym Mykonos zachwyca turystów z całego świata powinni się liczyć z wydatkiem minimum 3619 złotych. W tej cenie zawarty jest przelot z Polski do Grecji, zakwaterowanie w 4*hotelu wraz ze śniadaniami.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!