O ile zdrożeją bilety lotnicze do najpopularniejszych miejsc z Polski w okresie świątecznym

Na bazie statystyk przygotowanych przez internetową porównywarkę turystyczną KAYAK sprawdziliśmy, jak różnić się będą ceny biletów lotniczych z Polski do najpopularniejszych miejsc w listopadzie i grudniu. Dla porównania pod uwagę wzięto przeloty w dniach od 15 do 30 listopada oraz od 15 do 31 grudnia, obejmujące okres świąt Bożego Narodzenia.

Hongkong

żródło: GazetaPrawna.pl

Hongkong – jedna z największych metropolii Dalekiego Wschodu, tętniące życiem miasto i popularny wśród Polaków kierunek podróży. W grudniu średnie ceny biletów na trasie pomiędzy Warszawą a Hong Kongiem były o około 400 PLN wyższe niż w listopadzie (wzrost o 15%). Z racji braku bezpośredniego połączenia z Polską wzrost cen biletów lotniczych do Hong Kongu należy przypisywać zwiększonej popularności tego kierunku wśród pasażerów rozpoczynających podróż z innych europejskich portów przesiadkowych, jak Amsterdam czy Londyn, a nie samym zwiększeniem zainteresowania na trasie z Polski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!