Najlepsze trasy narciarskie w Beskidach

Szczyrk, Korbielów, Rabka, Wisła, Krynica Zdrój - zobacz najlepsze trasy i ośrodki narciarskie w Beskidach.

 • Schemat stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.
 • Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Nowością w sezonie 2012/2013 będzie oddanie do użytku przedłużonego wyciągu FRYCEK. Przedsięwzięcie znacznie poprawi komunikację narciarską między dwiema dolinami. Do tej pory, aby przejechać z Wierchomli do Szczawnika, z górnej stacji Wierchomla 1, trzeba było dojechać do wyciągu Frycek, a następnie, wypiąć narty lub na nartach podejść do wyciągu Ryczek, który umożliwiał dotarcie na szczyt Szczawnika, do trasy Szczawnik. Muszyna-Wierchomla to 15 kilometrów naśnieżnych i dobrze przygotowanych tras narciarskich. Po zejściu ze stoku narciarze mają możliwość skorzystanie z hotelowa spa, basenu, masażu oraz wielu innych ciekawych atrakcji.
 • Krynica Zdrój. Miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Narciarstwo uprawiać można na stokach w Krynicy-Słotwinach i na Jaworzynie (1114 m n.p.m.), gdzie funkcjonuje stacja narciarska. Blisko jest też ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, gdzie mieści się najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy, a od 2008 roku atrakcją jest połączenie Wierchomli i Muszyny systemem 10 wyciągów narciarskich. W ostatnich latach powstał projekt połączenia systemem wyciągów całej okolicy – siedmiu dolin, czyli terenu od Wierchomli Małej, poprzez Krynicę aż do Doliny Roztoki. Krynica-Zdrój jest kolebką polskiego saneczkarstwa..
 • Jaworzyna Krynicka. Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka to 6 tras, z czego jedna, trasa rodzinna jest nowością nadchodzącego sezonu. Jaworzyna Krynicka to nowoczesne koleje i szybkie wyciągi o łącznej przepustowości niemal 14 000 osób na godzinę,
1100 m trasa VI i 4-os kolej krzesełkowa, komfortowy Hotel z odnową biologiczną, Kolej Gondolowa, 2 koleje krzesełkowe i 8 wyciągów narciarskich, 2 wyciągi szkoleniowe dla dzieciaków, 7 tras zjazdowych ratrakowanych o długości ponad 12 km, śnieg przez średnio 150 dni w roku, trasy o zróżnicowanym poziomie trudności - coś dla mistrza i amatora oraz najdłuższa w Polsce oświetlona trasa i najdłuższa trasa rodzinna.
 • Pilsko - Szczyt jest bardzo popularnym wśród turystów miejscem widokowym, z szeroką panoramą na Beskidy Zachodnie, Tatry, góry Słowacji, a przy doskonałej widoczności także na wschodnie szczyty Sudetów. Północne stoki masywu Pilska są bardzo popularne również zimą wsród narciarzy. Na stokach opadających w stronę Korbielowa zimą działają m.in. dwa ośrodki narciarskie:
jeden z większych ośrodków w Polsce, Ośrodek Narciarski Pilsko w Korbielowie, najwyżej – poza Kasprowym Wierchem – położony ośrodek narciarski w Polsce, z 10 wyciągami, w tym 1 wyciągiem krzesełkowym (z Korbielowa Kamiennej na Halę Szczawiny) i prawie 20 km tras narciarskich
ośrodek Kolej Baba w Korbielowie Kamiennej, tuż przy dolnej stacji ośrodka Pilsko, również z 1 wyciągiem krzesełkowym.
 • Jedną z największych atrakcji turystycznych Szczyrku jest wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, liczący 1257 m n.p.m. Szczyrk jest znany i popularny tak w lecie, jak i w zimie z doskonałych warunków klimatycznych. Osłonięty od wiatrów, ma dobre nasłonecznienie i doskonałe warunki śniegowe. Punkt wyjściowy wielu szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Posiada największą ilość wyciągów i tras narciarskich w Polsce. Łączna długość tras to 14 km.
 • Stacja Narciarska Limanowa-Ski. Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej. Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:
– niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
-czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom.
 • Ustroń - w mieście, znajdziesz także wyciągi i trasy narciarskie do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardu i ski alpinizmu. Wiele tras dla narciarstwa zjazdowego jest utrzymywana ratrakami i oświetlona. Przy wyciągach czekają instruktorzy a w mieście jest wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Jeśli posiadasz umiejętności możesz startować w zawodach narciarskich. Jeżeli zgłodniejesz warto spróbować placków ze szpyrkami, zbójnickiej pieczeni, pstrąga po góralsku i zjedz chleb ze smalcem.
 • Wisła, która reklamuje się jako perła Beskidów oferuje narciarzom 11 tras zjazdowych. <br>Stacja narciarska Cieńków w Wiśle to nowoczesna kolej linową o długości ok. 1000 m. z krzesełkami czteroosobowymi i chodnikiem rozbiegowym, o przepustowości do 2200 osób na godzinę.
Wyciąg talerzykowy obsługujący dolną polanę Cieńkowa, o długości ok. 350m i przepustowości do 600 osób/h
Wyciąg talerzykowy obsługujący górną polanę Cieńkowa o długości ok. 100m i przepustowości do 600 osób/h, związany z trasą zjazdową z możliwością pomiaru czasu przejazdu.
 • Wisła wyciąg Nowa Osada
statystyki

Komentarze (5)

 • Marcel(2020-02-21 09:18) Zgłoś naruszenie 00

  Są fajne plany dotyczące rozwoju narciarstwa w Polsce m.in. Beskidzie Centrum Narciarstwa jest projektem bardzo rozwojowym. Mam nadzieję, że na Kotarzu w najbliższym czasie ruszy inwestycja i Brenna będzie mogła dołączyć do miejscowości z odpowiedni zapleczem dla turystów zainteresowanych narciarstwem.

  Odpowiedz
 • Radosław(2019-12-26 15:22) Zgłoś naruszenie 00

  Mam nadzieję, że projekt Kotarz Arena w Brennej zostanie jak najszybciej zrealizowany i ta mapa zostanie wzbogacona o nowy ośrodek narciarski.

  Odpowiedz
 • .(2019-12-26 15:21) Zgłoś naruszenie 00

  .

  Odpowiedz
 • Karol(2020-01-30 21:24) Zgłoś naruszenie 00

  W dalszym ciągu jest za mało u nas dobrych tras narciarskich. Mamy warunki i powinniśmy to wykorzystać, ale do tego potrzebne są nowe inwestycje.

  Odpowiedz
 • Sylwek(2020-03-30 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda, że Brenna ma takie problemy z realizacją inwestycji na Kotarzu. Dobrych obiektów nigdy za dużo, a po co mamy wyjeżdżać za granice i tam zostawiać swoje ciężko zarobione pieniądze jak można wspierać lokalny rynek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!