Najlepsze trasy narciarskie w Tatrach

Zakopane, Białka Tatrzańska, Małe Ciche - to najlepsze miejsca do uprawiania sportów zimowych w Tatrach. Zobacz galerię zdjęć z najlepszymi trasami narciarskimi w Tatrach.

 • Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski.
 • Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Do dyspozycji narciarzy jest tutaj prawie km tras. Jednodniowe karnety zaczynają się od 70 złotych.
 • Grapa-Litwinka w Czarnej Górze jest to kompleks tras narciarskich położony na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry. W sumie w ofercie znajdzie się 1.920 m tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Trasy są naśnieżane przez armatki śnieżne i przygotowywane przez ratraki.
 • Ośrodek Narciarski Koziniec w Czarnej Górze. Stacja narciarska Koziniec znajduje się w miejscowości Czarna Góra, w sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej i Zakopanego (15 km do centrum). Czteroosobowa kolejka linowa ma przepustowość 2400 osób na godzinę. Główną atrakcję stanowią trasy o długości 900 i 1000 metrów. Różnica wzniesień wynosi 130 metrów.
 • Jurgów. Narciarze znajdą tutaj 7 tras narciarskich. Najkrótsza ma 120 metrów, najdłuższa 1150 metrów. Cena karnetu umożliwiającego całodzienne korzystanie ze stoków zaczyna się od 70 złotych
 • Witów-Ski oferuje trasę zjazdową o długości 1,926 km oraz dwa wyciągi: krzesełkowy i orczykowy. W tej chwili nie ma jeszcze cennika, który będzie obowiązywał w sezonie 2012/2013.
 • Małe Ciche - w nadchodzącym sezonie narciarze będą mieli okazję skorzystania z nowej kolei wyprzęganej. Najważniejszym atutem stoku są piękne widoki na Tatry. Stacja narciarska znajduje się 12 km od Zakopanego i 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej
 • Kasprowy Wierch. Z Kasprowego Wierchu biegną dwie spektakularne zjazdowe trasy narciarskie: w kierunku płn.-wsch. Gąsienicowa, opadająca do zachodniej gałęzi Doliny Gąsienicowej, oraz w kierunku płn.-zach. Goryczkowa schodząca do Doliny Goryczkowej pod Zakosy. Obydwie trasy ze względu na stromiznę i trudne warunki terenowe są nieodpowiednie dla początkujących; mogą nimi zjeżdżać jedynie doświadczeni narciarze. Obydwie trasy posiadają przedłużenia (Nartostrada Gąsienicowa i Nartostrada Goryczkowa) umożliwiające zjazd na nartach terenem reglowym do Kuźnic, a przy dużej ilości śniegu nawet do centrum Zakopanego. Całkowita długość trasy Goryczkowej na odcinku Kasprowy Wierch – Kuźnice wynosi około 8 km, a trasy Gąsienicowej na podobnym odcinku – około 10 km. Obydwie trasy pokonują tę samą różnicę wysokości wynoszącą około 950 m. Goryczkowa ze względu na urozmaicony teren narciarski uchodzi za najpiękniejszą trasę narciarską w Polsce, natomiast Gąsienicowa charakteryzuje się wspaniałą scenerią wysokogórską.
 • Hala Gąsiennicowa - miejsce z którego można dostać się wyciągiem na Kasprowy Wierch. Jej dolna stacja znajduje się na Roztoce Stawiańskiej. Działa tylko w sezonie zimowym.
 • Gubałówka. Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, wybudowana w 1938 roku, długości 1298 m, przy różnicy wysokości ok. 300 m., zmodernizowana w 2001 roku. Na górze znajdują się między innymi: ośrodek narciarski Gubałówka, z trasami na Polanie Gubałówka, rynną snowboardową i snowparkiem oraz liczne, czynne zimą, narciarskie wyciągi orczykowe prywatnych właścicieli
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!