Zielona, różowa, czarna, a może ze szkła? Zobacz najbardziej niezwykłe plaże na świecie

Przyzwyczailiśmy się do widoku białych plaż, których widok zapiera dech w piersiach. Tym razem zapraszamy do zobaczenia galerii o najbardziej niezwykłych plażach świata.

 • Plaża Perissa - niezwykle popularna plaża na Santorini. Turyści szturmem przyjeżdżają na długą, czarną plażę. Tak, piasek na plaży …. Jest czarny. To właśnie jest cały sekret popularności tego miejsca.
 • Różowa plaża na Bahamach – rajska plaża z różowym piaskiem. Idealne miejsce na wakacje dla małych dziewczynek? Swój różowy kolor plaża zawdzięcza koralowcom zmieszanym z białym pisakiem. Różowe plaże występują na całym wschodnim wybrzeżu Harbour Island na Bahamach.
 • Rainbow Beach w Australii - może zawstydzić inne „kolorowe” plaże na świecie. Piasek na tej plaży występuje we wszystkich możliwych kolorach, tworząc niesamowite wzory. Do tego dochodzą jeszcze kolorowe klify okalające plaże, równie kolorowe jak sam piasek.
 • Giant’s Causeway - Plaża w Irlandii jest znana na całym świecie z powodu wybuchu wulkanu. Otóż wokół plaży zlokalizowane są tysiące bazaltowych kolumn, które kształtem przypominają precyzyjne sześciokąty. W tym miejscu widać, z jaką siłą działa natura, człowiek nie mógłby tego dokonać.
 • Miasto Vik na Islandii wyróżniają trzy rzeczy: jest to najdalej wysunięte na południe miejsce na Islandii, najbardziej deszczowe miejsce na wyspie oraz posiadanie bodaj najpiękniejszej plaży na świecie. Do oglądania rzecz jasna. Do kąpieli się raczej nie nadaje, ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne. Piasek na plaży jest kruczoczarny, dzięki czemu idealnie kontrastuje z białymi falami. A czarną plażą górują zielone klify…
 • Papakolea - zielona plaża na Hawajach. Ten niezwykły efekt został spowodowany wybuchem wulkanu. To właśnie wtedy kryształy oliwinu osiadły na plaży. Ich ciężar spowodował, że woda nie zdołała zmyć ich do oceanu, jak innych pozostałości po wybuchu. Dzięki temu, turyści na wyspie mają szansę odpoczywać na… zielono-oliwkowej plaży.
 • Szklana plaża – idealne świadectwo niesamowitych zdolności przyrody do przetwarzani śmieci. Fort Braggs w Kalifornii do końca lat 60-tych XX wieku, było miejscem gdzie ludzie z klifu wyrzucali do oceanu śmieci. Kilkadziesiąt lat później woda wyrzuciła na brzeg idealnie gładkie szkło, tworzące niesamowita szklaną plażę.
 • Plaża Chandipur w Indiach. Dlaczego jest niezwykła? Ponieważ woda płata tu niezwykłe figle. Po prostu znika. Podczas odpływu morze oddala się 5 km od lądu, pozostawiając muszle oraz zdezorientowane małe, czerwone kraby.
 • Bowling Ball Beach w Kalifornii - Okrągłe kamienie – to właśnie dla nich warto zobaczyć tę plażę. Kamienie wyglądają jak kule do kręgli, są idealnie okrągłe, symetryczne i idealnie zlokalizowane. Zupełnie, jakby zostały tam umieszczone specjalne.
 • Prince William Sound - Ta plaża jest ostoją dla fok, wydr morskich, niedźwiedzi oraz orłów. Wysunięta na najdalszy zakątek Alaski zatoka, jest miejscem, gdzie lodowiec Tidewater rozlewa się do morza. Zimne powietrze, wysokie górskie szczyty, które odbijają siew krystalicznie czystej wodzie, są idealnym miejscem dla kajakarzy.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!