Największe atrakcje turystyczne w Niemczech

Niemiecka  Centrala  Turystyki poprosiła zagranicznych turystów o wskazanie 10 największych niemieckich atrakcji turystycznych. Zobaczcie najciekawsze miejsca, które warto zwiedzić podczas pobytu w Niemczech.

Wyspa Muzeów w Berlinie

żródło: ShutterStock

10. Wyspa Muzeów w Berlinie – położna w centrum Berlina na rzece Sprewie jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie, obejmującym: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Od 1999 roku Wyspa Muzeów została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jako przykład unikatowego zespołu architektonicznego i kulturalngo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • AA(2016-03-20 21:41) Zgłoś naruszenie 31

  A gdzie Rothenburg ob der Tauber ? Gdzie zamki nad Mozelą ? Mainau ? Königstein, Bastei ? i wiele innych fajniejszych miejsc. Wiadomo, że nigdy się nie dogodzi każdemu, ale ta lista to śmiech, stworzona przez ludzi, którzy niewiele widzieli

  Odpowiedz
 • x(2012-05-14 21:46) Zgłoś naruszenie 11

  ss

  Odpowiedz
 • Polak(2012-05-14 21:45) Zgłoś naruszenie 16

  Ja proponuje zwiedzanoe obozow koncentracyjnych

  Odpowiedz
 • Ola Klejsa (2016-04-06 15:32) Zgłoś naruszenie 10

  Nie wiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy jest fajnie tam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • fifi(2012-05-12 22:51) Zgłoś naruszenie 10

  Ja proponuję niesamowite urządzenie - podnośnia statków w okolicach Eberswalde.
  http://www.youtube.com/watch?v=5QcVq9NhOS0&feature=related
  Szczegóły:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Podno%C5%9Bnia_statk%C3%B3w_Niederfinow

  http://en.wikipedia.org/wiki/Niederfinow_boat_lift

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!