Urlop w Grecji w październiku? Już nie taki pewny

Od 3 października pasażerowie lecący z Polski do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonany nie później niż 72 godz. przed przylotem do Grecji.

koronawirus

żródło: ShutterStock

Testy na koronawirusa

Testy na koronawirusa mogą zostać wykonane nawet kilka godzin przed wylotem, pod warunkiem, że pasażer będzie miał przy sobie wynik.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu COVID-19 powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej. Dzieci poniżej 10 roku życia nie podlegają obowiązkowi wykonywania testu PCR.

Laboratoriami wykonującymi badania RT-PCR powinny być: krajowe laboratoria referencyjne; krajowe laboratoria zdrowia publicznego lub prywatne laboratoria, które są akredytowane przez odpowiednie krajowe organy akredytacyjne (niekoniecznie specjalnie dla COVID-19).

Lista laboratoriów COVID [https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid?fbclid=IwAR05UfbfY9vz_muo1BNEPQtqXahIfv9CTmkuES2ZxQzOXpJ2v8Tw3oujZzo ]

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Lisa(2020-09-28 19:01) Zgłoś naruszenie 177

  A ja kocham Grecje i planuje kolejny wyjazd do tego cudownego kraju..

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Ja(2020-10-20 16:11) Zgłoś naruszenie 60

  Właśnie wróciłem z Kréty do polskich testów nikt nawet nie zajrzał 🤣wszystkim robili na lotnisku na miejscu. To tylko w Polsce robili problemy na lotnisku przed wylotem wszyscy kontrolowali czy mam test i tłumaczenie. To jakieś jaja, wygląda że to my robimy problémy sami sobie 😭

  Odpowiedz
 • Aaa(2020-09-29 06:44) Zgłoś naruszenie 416

  Grekom nic nie dają zakazy. Oni na przywitanie i zegnanaie całują się ściskają. Wirus jak w mało którym kraju będzie tam się rozpowszechniał.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!