Itsukuszima, Fudżi, park Ueno. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Japonii

Daleka, azjatycka Japonia skrywa w sobie wiele niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Począwszy od ogromnego Tokio, poprzez święty wulkan Fudżi, prężną Osakę, zabytkowe świątynie po zachwycającą florę i faunę parków narodowych. Na deser warto sobie zostawić wizytę w jednym z trzech najlepszych miejsc widokowych Kraju Wschodzącego Słońca.

Tokio, miasto, Japonia

żródło: ShutterStock

Tokio

Przeogromna metropolia zamieszkiwana przez niemal 40 milionów Japończyków. Stolica Japonii jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. To co przyciąga uwagę zagranicznych gości to niezwykła zabudowa historycznego wraz z Pałacem Cesarskim. Ponad 300-hektarowy kompleks jest główną rezydencją cesarza Japonii. Wśród wielu okazałych budowli znajduje się tu m.in. warte zwiedzenia Muzeum Zbiorów Cesarskich.

By zobaczyć Japonię biznesową i urzędniczą można pospacerować dzielnicami Marunouchi, Yūrakuchō i Ōtemachi.Potęgę i magię japońskiego świata elektroniki i gier poczuć można w domach towarowych Akihabara. Spokój i wytchnienie znaleźć można w rozległym parku Ueno, w ramach którego znajdują się m.in. ogród zoologiczny, biblioteka, muzeum nauki, muzeum sztuki oraz galeria Horyūji.

Spacerując po Tokio warto zobaczyć również kilka z bardzo wielu zabytkowych świątyń buddyjskich, np. w dzielnicy Asakusa. Panoramę Tokio zobaczyć można z ponad 600-metrowej wieży Tokyo Skytree (najwyższa wieża telewizyjna na świecie).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!