Nie tylko Bukareszt. Co warto zobaczyć w Rumunii?

Stołeczny Bukareszt kryje w sobie wiele atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć. To jednak dopiero początek Rumunii, którą warto zasmakować także m.in. w wydaniu transylwańskim i siedmiogrodzkim.

Bukareszt

żródło: ShutterStock

Bukareszt

Stolica i największe miasto. Do miejsc, które warto zobaczyć w Bukareszcie, należy z pewnością Ateneum (Ateneul Român), które jest jednym z lepszych dzieł tutejszej architektury. W wielu punktach miasta natknąć się można na ocalałe zabytki sakralne - najczęściej cerkwie, które w epoce komunistycznej podlegały planowemu niszczeniu. Komunizm pozostawił po sobie wiele budowli w stylu socrealizmu. Łatwo je dostrzec spacerując po centrum miasta.

Szczególną uwagę warto zwrócić na Plac Rewolucji (Piața Revoluției) - najważniejsze miejsce stolicy. To tutaj kończył się w Rumunii komunizm, czyli reżim Ceaușescu. Zobaczymy tu zarówno piękny Pałac Królewski (dziś Muzeum Sztuk Pięknych), jak i dawny dom partii komunistycznej, okazałą bibliotekę i Cerkiew Kretzulescu.

Wśród wielu spacerów po mieście warto jeden z nich zaplanować po terenie Parku Herăstrău. Największy w Bukareszcie, założony jeszcze przed wojną, ma powierzchnię ponad 100 hektarów. Będąc w Parku Herăstrău warto zobaczyć rozległy skansen - czyli Muzeum Wsi (Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”). W jednym miejscu można tu zobaczyć, jak przez wieki toczyło się wiejskie życie poza dużymi miastami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Marycha.(2019-11-19 18:40) Zgłoś naruszenie 41

  Z ciebie brytyjczyk jak z Banasia chiński mandaryn, rocznie ten kraj odwiedza około 7 milionów osób.W Rumunia jest duzo bardzo interesujących zabytków, pięknych miejsc i wspaniali ludzie i nie zapomnij ze w 1939 nikt nie przyjal tak wielu Polaków jak właśnie Rumuni.

  Odpowiedz
 • Brytyjczyk(2019-11-17 08:41) Zgłoś naruszenie 07

  Poniewaz czujny redaktor skasowal moj wpis,wstawie go raz jeszcze,choc jak widac,nikogo Rumunia nie interesuje,co wlasnie wtedy napisalem. Kraj Cyganow i amfii nie ma dla normalnych ludzi NIC do zaoferowania.Chyba ,ze lubisz jak cie oszukuja i okradaja.

  Odpowiedz
 • Brytyjczyk(2019-11-17 08:42) Zgłoś naruszenie 07

  Ponieważ czujny redaktor skasował mój wpis,wstawię go raz jeszcze,choć jak widać,nikogo Rumunia nie interesuje,co wlaśnie wtedy napisałem. Kraj Cyganów i mafii nie ma dla normalnych ludzi NIC do zaoferowania.Chyba ,ze lubisz jak cie oszukują i okradają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!