Hrad, most Karola, Złota Uliczka. Magiczne miejsca czeskiej Pragi

Czeska Praga skrywa w sobie tuziny miejsc, które łącznie tworzą genius loci tego miasta (Hrad, katedra św. Wita, most Karola). Bogata historia, wspaniała zabudowa i przysmaki miejscowej kuchni to tylko ułamek tego, co oferuje turystom stolica Czech.

Praga

żródło: ShutterStock

Most Karola

Bardzo popularna wśród zwiedzających atrakcja Pragi. W okresie letnim tętni życiem od rana do późnego wieczora. Kamienny most na Wełtawie (516 m długości i ok. 9,50 m szerokości) łączy dzielnice Malá Strana i Staré Město. Jest to najstarszy zachowany most kamienny świata o tej rozpiętości przęseł. Jeszcze 300 lat temu był jedynym mostem na Wełtawie w mieście. Dziś dostępny jest tylko dla ruchu pieszego.

Budowę mostu rozpoczęto w 1357 r. za panowania cesarza Karola IV. Stanął on na miejscu wcześniejszego (również kamiennego) mostu z XII w., zniszczonego przez powódź.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Brytyjczyk(2019-05-04 08:40) Zgłoś naruszenie 204

  czesi zawsze byli madrzejsi .Gdyby nie polscy szmatlawi politycy,Warszawa bylaby dzis taka sama,bo przed wojna nie roznila sie od Monachium czy berlina.Teraz my mamy najbrzydsza stolice w Europie a Czesi najpiekniejsza,podobnie zreszta jak Budapeszt.I nie oplakuja zniszczonego miasta i setek tysiecy zabitych i poleglych.I nie maja czarnej zarazy i sa pogodnym narodem.i maja wyzszy PKB na glowe i s anieporownanie bezpieczniejszym krajem od Polski,ktora jest na miejscu 33 a czechy na 6-m. I maja wysze palce i o niebo prostsze prawo .I coraz wiecej Polakwo i coraz wiecej polskich firm przenosi sie wlasnie do nich.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • warszwianka(2019-05-07 14:34) Zgłoś naruszenie 142

  Powstanie Warszawskie się kłania, gdyby nie to moglibyśmy się chwalić przepiękną Warszawą. Nie dość ze zginęło mnóstwo ludzi to jeszcze Warszawa zmieciona w pył. Ot i tyle

  Odpowiedz
 • Maximus(2019-06-26 05:40) Zgłoś naruszenie 71

  przed wojna Warszawa to był mniej więcej obszar dzisiejszego Srodmiescia i na tym obszarze było więcej knajp,restauracji,kabaretow i innych lokali niż dziś w całej ,wielkiej Warszawie.To bardzo wiele mowi..Wieczna hanba zbrodniarzom ,którzy wezwali do Powstania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!