Musée d’Orsay, Pompidou i Luwr. Największe atrakcje Paryża

Wieża Eiffla to tylko początek długiej listy niepowtarzalnych miejsc, które warto zobaczyć w Paryżu. Musée d’Orsay, Centre Georges Pompidou, Luwr, pałac wersalski, bazylika Sacré Coeur czy Pola Elizejskie pozwalają już nieco bardziej rozsmakować się w urodzie najpiękniejszego z francuskich miast.

Paryż. Muzeum Orsay– muzeum w Paryżu, znajdujące się w starym budynku dworca kolejowego. Zbiory zawierają głównie sztukę francuską z lat 1848-1918: malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble. Dzieła te są młodsze od tych, które prezentowane są w Luwrze, a starsze od zbiorów Centre Georges Pompidou.

autor: Alexander Franke, lic: CC 3.0żródło: Inne

Musée d’Orsay

Muzeum mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego. Obok malarstwa i rzeźby prezentowane są tutaj także dzieła sztuki użytkowej, fotografii i grafiki, a także rysunki, projekty i modele budynków. Odwiedzający mogą tu podziwiać przede wszystkim dzieła malarzy impresjonistów i postimpresjonistów, takich jak: Paul Cézanne, Edgar Degas, Paul Gauguin, Édouard Manet, Claude Monet, Camille Pissarro, Auguste Renoir, Georges Seurat, Henri de Toulouse-Lautrec czy wreszcie słynnego Vincenta van Gogha.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • xxx(2019-04-17 00:11) Zgłoś naruszenie 40

  Troche nie aktualne: Notre Dame (La cathédrale Notre-Dame de Paris) Budowano ją niemal 200 lat ((1163-1345). Okazała i majestatyczna w swojej bryle i wnętrzach poświęcona jest Matce Boskiej (Nasza Pani). Należy do najbardziej znanych katedr na świecie. Gotycki symbol dawnej potęgi Kościoła katolickiego we Francji. W czasie wielkiej rewolucji była Świątynią Rozumu i cudem uniknęła zburzenia. Jest chętnie odwiedzana przez turystów z powodu niezwykłej urody wnętrza zdobionego m.in. witrażami i słynną rozetą nad środkowym portalem.

  Odpowiedz
 • re(2019-04-17 10:34) Zgłoś naruszenie 20

  "W czasie wielkiej rewolucji była Świątynią Rozumu i cudem uniknęła zburzenia." Myląca zbitka. W czasie rewolucji niczego nie potrzebowała "unikać" (a dlaczego - jest napisane w pierwszej części zdania). Natomiast rzeczywiście miała być zburzona jakiś czas później, ale zdecydowano o jej renowacji (która zresztą była dość swobodna, ale to już inny temat). .

  Odpowiedz
 • turysta(2019-06-26 05:38) Zgłoś naruszenie 01

  największe atrakcje Paryza odkrywa się samemu ,powoli ,bladzac po kolejnych dzielnicach.Potrzeb ana to dużo czasu.Pora zerwac z szablonem tylko o muzeach i kosciolach

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!