Majówka 2019 w Warszawie. Co warto zobaczyć?

Gdzie warto się wybrać na majowy spacer po stolicy? Ciekawych miejsc i atrakcji jest w Warszawie co najmniej kilka. Wśród nich Łazienki Królewskie, Stare Miasto i Zamek, pałac w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik oraz Park Fontann na Podzamczu z widowiskowym pokazem w każdy piątek i sobotę wieczorem.

FOT_Warszawa_1

żródło: Materiały Prasowe

Zamek Królewski i Stare Miasto

Przy sprzyjającej pogodzie spacer (przejażdżka) Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ulicami przybocznymi jest znakomitym wstępem, by podziwiając mijaną zabudowę, zatrzymać na dłużej uwagę na Zamku Królewskim, który pełni funkcje nie tylko reprezentacyjne, ale także muzealne. Podczas różnych wojen i konfliktów miejsce to było wielokrotnie grabione. Przed II wojną światową była tu rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Okupacja niemiecka doprowadziła ten ważny dla Polaków obiekt-symbol do niemal całkowitego zniszczenia. Po odbudowie Zamek wraz z przyległym Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wojennych i powojennych losach tego miejsca opowiada stała wystawa pod tytułem "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie". Czynna od wtorku do soboty w godzinach 10.00-16.00, w niedzielę od godz 11.00 do 16.00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem ekspozycji). Wstęp wolny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!