Porto, Edynburg, Bruksela. TANI WEEKEND - 7 miejsc w Europie

Krótka podróż do jednego z zagranicznych miast nie musi być bardzo droga. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć budżetowy lot i niedrogi nocleg. 

  • <strong>Bruksela</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Bruksela-Charleroi w marcu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby mniej niż 200 zł (Ryanair)
<br></br>
Główne atrakcje to Wielki Plac (Grand-Place) z okolicznymi kamienicami, Ratusz (Hôtel de Ville) w stylu gotyckim, Dom Króla (Maison du Roi) z XIX, Pasaż św. Huberta (Galeries St-Hubert) z 1847 ze sklepami, galeriami, kafejkami i restauracjami oraz dzielnica budynków różnych urzędów Unii Europejskiej.
  • <strong>Rzym</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Rzym-Ciampino w kwietniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 300 zł (Ryanair)
<br></br>
Wieczne miasto to turystyczny evergreen. Wspaniała zabudowa starego miasta przyciąga tu rzesze zwiedzających o każdej porze roku. Koniecznie zobaczyć warto m.in. Watykan (plac św. Piotra oraz bazylikę), Koloseum oraz fontannę di Trevi. Gdy już nasycimy się nieco samym miastem można wsiąść w kolejkę podmiejską i zobaczyć nadmorskie krajobrazy w pobliskim Lido.
  • <strong>Porto</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Porto w marcu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby mniej niż 300 zł (Ryanair)
<br></br>
Głównymi atrakcjami stolicy Portugalii są: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, kościół świętego Franciszka, Igreja e Torre dos Clérigos, potężna katedra, Palácio da Bolsa oraz zabytkowy Ponte Dom Luís I. Miasto słynie także z licznych wytwórni win.
  • <strong>Sztokholm</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Sztokholm-Skavsta w marcu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 150 zł (Ryanair)
<br></br>
Główne atrakcje miasta to: Kungliga Slottet – Pałac Królewski, Storkyrkan – Katedra, Riddarhuset – Dom Rycerstwa i Szlachty w Sztokholmie, Stadshuset – Ratusz, Vasamuséet – Muzeum Okrętu „Vasa” oraz słynny Skansen pokazujący życie ludności tego kraju sprzed wielu wieków.
  • <strong>Kolonia</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Kolonii w kwietniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 200 zł (Ryanair)
<br></br>
Spacerująć po kolońskim starym mieście warto zwrócić uwagę m.in. na Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny (St. Peter und Maria) oraz inne liczne, zabytkowe świątynie (romańskie i gotyckie). Znakomite kolekcje dzieł sztuki podziwiać można m.in. w Wallraf-Richartz-Museum, Museum Schnütgen oraz Museum Ludwig. Lokalną specjalnością są bardzo liczne browary, które produkują piwo Kölsch.
  • <strong>Edynburg (Szkocja)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Edynburga w kwietniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 300 zł (Ryanair)
<br></br>
Sercem średniowiecznego Edynburga jest Old Town, który posiada większą część jego historycznych zabytków, w tym Zamek, Pałac Holyrood oraz Katedrę St Giles. Znajduje się tu również dom Johna Knoxa, który wprowadził protestantyzm w Szkocji, oraz pomnik Waltera Scotta – sławnego pisarza i poety szkockiego.
<br></br>
Royal Mile jest główną ulicą starówki, która łączy ze sobą dwie królewskie rezydencje Edynburga: Edinburgh Castle i Pałac Holyrood. Zawiera w sobie trzy najważniejsze ciągi ulic – Castlehill, Lawnmarket i High Street. „Królewska Mila” jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem Edynburga.
<br></br>
Na południu starówki ważnym punktem są także Cowgate i Grassmarket. Okolica ta jest pełna pubów, lokali rozrywkowych i antykwariatów.
  • <strong>Kijów</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Kijów-Boryspol w marcu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby mniej niż 150 zł (Ryanair)
<br></br>
W centrum stolicy Ukrainy warto się przespacerować na słynny Plac Niepodległości (Majdan). Do piękniejszych zabudowań należą głównie świątynie, m.in. Sobór Mądrości Bożej, Ławra Peczerska, Cerkiew nadbramna św. Trójcy czy Monaster św. Cyryla.
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!