Skarby włoskiej Toskanii: Miasteczka regionu Chianti, Siena i wielka Florencja

Słynący z winnic i średniowiecznych miasteczek region Chianti, archipelag wysp z Elbą na czele, piaszczyste plaże, a ponadto Siena, Lukka i Piza oraz Florencja - stolica regionu. Włoska Toskania to absolutny top najpiękniejszych miejsc globu.

Portoferraio - największe miasto i port na wyspie Elba. Toskania, Włochy.

żródło: ShutterStock

Wyspy Toskańskie

Po włosku Arcipelago Toscano, czyli grupa kilkudziesięciu wysp (w tym siedmiu dużych) na Morzu Tyrreńskim, pomiędzy wybrzeżem apenińskim a Korsyką. Cały archipelag objęty jest ochroną w ramach Parku Narodowego Wysp Toskańskich.

Archipelag rozciąga się na długości 166 km (odległość od wysuniętej najbardziej na północ Gorgony do wysuniętej najbardziej na południe Giannutri) i szerokości 56 km (odległość od wysuniętej najbardziej na zachód Caprai do wybrzeża Toskanii).

Głównym miastem i największym portem jest Portoferraio (na zdjęciu) na słynnej wyspie Elba, na którą 3 maja 1814 zesłany został Napoleon Bonaparte, który przebywał na wyspie do lutego 1815 wraz z resztkami swoich oddziałów – 600 żołnierzami Gwardii Cesarskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!