Skarby włoskiej Toskanii: Miasteczka regionu Chianti, Siena i wielka Florencja

Słynący z winnic i średniowiecznych miasteczek region Chianti, archipelag wysp z Elbą na czele, piaszczyste plaże, a ponadto Siena, Lukka i Piza oraz Florencja - stolica regionu. Włoska Toskania to absolutny top najpiękniejszych miejsc globu.

Toskania, Włochy

żródło: ShutterStock

Toskania - góry, plaże, winnice i miasteczka

Na północ od Rzymu, w środkowych Włoszech, leży region, który zaliczany jest do najważniejszych i najchętniej wybieranych przez turystów z różnych stron świata. Do regionu należą m.in. zachodnie zbocza Apeninów, Kotlina oraz Pogórze Toskańskie, przecięte licznymi dolinami rzek. Kraina jest przede wszystkim wyżynno-górska, dzięki czemu widnokrąg cieszy oko urozmaiconym krajobrazem. Toskańskie wybrzeże słynie zaś z piaszczystych plaż.

Jednym z większych miast regionu jest Lukka, w której zobaczyć warto zabudowę staromiejską z katedrą San Martino, kościołem San Michele in Foro, bazyliką San Frediano, Piazza dell'Anfiteatro, gotyckimi i renesansowymi pałacami oraz fortyfikacjami.

To jednak dopiero początek listy miejsc, które warto zobaczyć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!