Sri Lanka – dzika przyroda, góry, plaże i legendarne miasta

PODRÓŻE | „Olśniewający kraj” - nazwa Sri Lanki w sanskrycie odzwierciedla wszystko, co czeka na odwiedzających tę niewielką wyspę turystów. Oczarowują ich szerokie piaszczyste plaże, rzadkie gatunki zwierząt, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Legenda głosi, że Adam i Ewa po wygnaniu z raju znaleźli schronienie właśnie tutaj. Nic więc dziwnego, że ten niewielki kraj znajdujący się na wyspie położonej na Ocenie Indyjskim, nieopodal Indii z roku na rok podbija serca turystów, również tych z Polski.

Sri Lanka

żródło: Materiały Prasowe

Dreszcz emocji

Różnorodny krajobraz – od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaż sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spragnieni zwiedzania, odkryją świątynie i ponad 2000-letnie zabytki, lubiący relaks – rozległe, piaszczyste plaże, a miłośnicy adrenaliny – górskie szlaki i rwące rzeki, idealne na wspinaczkę czy white water rafting. Wszystko to sprawia, że Sri Lankę można odkrywać wszystkimi zmysłami i na różne sposoby.

Wyspę charakteryzuje zróżnicowany klimat, dzięki któremu Sri Lanka oferuje szereg przygód - od szczytu gór po głębiny oceanów. Trekking, windsurfing, nurkowanie czy loty balonem to tylko kilka spośród szeregu atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Pasma górskie stojące w pobliżu wyżyn Sri Lanki, w tym łańcuchy Knuckles, Ella, Habarana, Sigiriya, Polonnaruwa, Horton Plains i Buttala to idealne miejsca dla amatorów wspinaczek skałkowych. Natomiast dziesiątki rzek, jezior i kanałów przecinających Sri Lankę, to naturalne warunki dla kajakarstwa, rzecznego safari czy ekscytującego raftingu.

statystyki

Komentarze (2)

  • Marcela(2018-05-12 15:19) Zgłoś naruszenie 09

    Chciałbym kiedyś tam się znaleźć.. Tylko jest mały problem bo boję się latać samolotem ,także wyjazd pozostanie marzeniem. Będę podróżowała po Polsce. Za tydzień wyruszam w góry do Halna Residence, koleżanka ma panieński i jej druhna wynajęła apartament halna residence i nas zgarnia wszystkie.

    Odpowiedz
  • Hania(2018-06-21 22:11) Zgłoś naruszenie 14

    Oj ja już nie mogę się doczekać swojej podróży poślubnej, bo właśnie lecimy na Sri Lankę z biurem podróży Konsorcjum. To będzie piękny miesiąc miodowy coś tak czuję. W końcu uda mi się zobaczyć Ocean Indyjski na żywo, a nie tylko w internecie

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!