Majówka 2018. 5 inspirujących miejsc na długi weekend blisko polskiej granicy

W tym roku wystarczy wziąć 3 dni urlopu (30 kwietnia, 2 i 4 maja), aby cieszyć się dziewięcioma dniami wolnego (28 kwietnia-6 maja). W wyborze ciekawych okolic na wypoczynek pomoże lista 5 inspirujących miejsc w pobliżu polskiej granicy, które warto odwiedzić w trakcie długiego majowego weekendu. Oferta turystyczna na majówkę u naszych sąsiadów jest bardzo urozmaicona. Wybierając jedną z naszych 5 propozycji, długi weekend majowy można spędzić w uzdrowisku, tropikach pod dachem, górskim szlaku, zwiedzaniu zabytków czy międzynarodowym festiwalu filmowym.

Karlowe Wary

żródło: ShutterStock

1. Karlowe Wary

To najpopularniejsze uzdrowisko w Czechach. Słynie z 12 gorących źródeł, w których można zażyć relaksującej kąpieli w temperaturze od 40 do ponad 70 stopni Celsjusza. Najgorętsze z nich to Vridelni. Znajduje się w nim słynny gejzer, który co minutę wyrzuca na wysokość 12-15 metrów słup wody o temperaturze 72 stopni Celsjusza. Do najpiękniejszych gorących źródeł zaliczana jest Sadova wykuta z żelaza według projektu wiedeńskich architektów i Mlynska Kolonada otoczona marmurowymi arkadami.

Urokliwy klimat tego miejsca tworzy malowniczy krajobraz składający się z licznych zalesionych pagórków. Miasto tętni również życiem kulturalnym. Od 1946 roku odbywa się w nim międzynarodowy festiwal filmowy, a także festiwal muzyczny Mozart i Karlowe Wary oraz Karlowarska Jesień Dvoraka. Od 1807 roku produkowany jest tutaj słynny czeski ziołowy likier Becherovka. Do najpopularniejszych zabytków należy kościół św. Marii Magdaleny, dzieło Kiliana Ignaza Dientzenhofera, kościół św. Andrzeja, prawosławny kościół św. Piotra i Pawła, Teatr miejski i kolumnada Młyńska.

statystyki

Komentarze (1)

  • Szary Polak(2018-05-18 15:54) Zgłoś naruszenie 10

    Tropical islands "Najtańsze bilety można kupić już od 33 euro (około 140 zł)" Już......

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!