Wyspy i zamczyska. 7 miejsc do zwiedzenia w Szkocji

PODRÓŻE | Północne krańce Wysp Brytyjskich skrywają nie tylko piękno dzikiej przyrody - wyspy, pogórza i góry - ale także zamki i zamczyska w filmowych sceneriach. Dech zapiera.

Zamek Kilchurn w Szkocji

żródło: ShutterStock

Zamek Kilchurn

Zamek Kilchurn to zrujnowana dziś już budowla na skalistym półwyspie na północno-wschodnim krańcu jeziora Loch Awe w Szkocji. Kompleks zamkowy zbudowany ostał po raz pierwszy w połowie XV wieku jako rezydencja jednego z najpotężniejszych i najliczniejszych historycznych klanów szkockich - klanu Campbell (z gałęzi Glenorchy), która przez pierwsze 150 lat rozbudowywała zamek i jego terytorium w okolicy. Po tym, jak klan Campbellów uzyskał tytuł Earls of Breadalbane i przeniósł się do zamku w Taymouth, kompleks Kilchurn wypadł z użycia i popadł w ruinę już w 1770 roku. Obecnie znajduje się pod opieką Historic Environment Scotland i jest otwarty dla zwiedzających w lecie.

Do zamku można dotrzeć pieszo z drogi A85 pod pobliskim wiaduktem kolejowym. Idzie się brzegiem jeziora, które może się czasem rozlewać, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!