Góry, Mazury, Podlasie a może Warmia? 10 pomysłów na przyjemną majówkę

MAJÓWKA | Mało znana Warmia z Fromborkiem i Lidzbarkiem, rekreacyjne szlaki górskie, mazurskie jeziora, Białowieża a może dolnośląska kraina zamków, zamczysk i pałaców? To, co najlepsze w różnych zakątkach Polski już za chwilę rozkwitnie i wypięknieje w blasku majowego słońca.

Morskie Oko, Tatry

żródło: ShutterStock

Górska klasyka, czyli nad Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej

Szlaki: czerwony

Czas przejścia: 2h

Odległość: 9,3 km

Różnica wysokości: 405 m

Zacznijmy od sprawdzonej, górskiej klasyki - nad Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej. Szlak bardzo popularny i spotkać na nim można wielu innych turystów, zatem to trasa dla lubiących liczne towarzystwo. Jeśli jednak wolimy bardziej kameralnie, wówczas trzeba wyruszyć o mocno wczesnych godzinach poranka. W godzinach popołudniowego szczytu miejsce i szlak jest oblegany. Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie idziemy tu po kamienistym czy leśno-błotnym podłożu a po... asfalcie. I to na całej niemal długości trasy. Wędrówka nie wymaga specjalnych przygotowań kondycyjnych. Na chętnych czekają wozy zaprzęgnięte w konie raz kursujące busy.

Szczegółowy opis trasy w serwisie NaTatry.pl >>

Na zdjęciu Morskie Oko.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ROBin1974(2018-04-08 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjęcie nr 8 ze ścieżką rowerową Władysławowo-Hel kiepsko oddaje urok Biebrzy i Podlasia. Wstyd

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!