Podróż do Kalifornii: 7 miejsc, które znasz i musisz zobaczyć na własne oczy

Podróżowanie z Polski do Kalifornii jest teraz jeszcze tańsze i łatwiejsze. Jeśli odpowiednio wcześniej kupisz bilet, za bezprzesiadkową podróż LOT-em do Los Angeles możesz zapłacić nawet niecałe 2 tys. zł w obydwie strony. Sprawdź najważniejsze atrakcje w Kalifornii i zacznij planować swoją podróż po USA!

Park Narodowy Redwood

żródło: ShutterStock

Park Narodowy Redwood

Miejsce to zostało wybrane przez wydawnictwo Lonely Planet jako najważniejsza destynacja podróżnicza 2018 roku. Nazwa samego parku pochodzi od sekwoi wieczniezielonych, które stanowią najpopularniejszy okaz tamtejszej flory. W Redwood rośnie najwyższe drzewo na świecie! Sekwoja o wdzięcznej nazwie Hyperion mierzy 115,5 m. Co ciekawe, lokalizacja Hyperiona, podobnie jak innych dziewięciu najwyższych drzew świata trzyma jest w tajemnicy w obawie przed zmasowaną turystyką. Na terenie Parku Narodowego Sekwoi (centralna Kalifornia) dostępne jest za to największe (kryterium masy) drzewo świata: General Sherman. Jego waga szacowana jest nawet na 2000 ton.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!