Podróż do Kalifornii: 7 miejsc, które znasz i musisz zobaczyć na własne oczy

Podróżowanie z Polski do Kalifornii jest teraz jeszcze tańsze i łatwiejsze. Jeśli odpowiednio wcześniej kupisz bilet, za bezprzesiadkową podróż LOT-em do Los Angeles możesz zapłacić nawet niecałe 2 tys. zł w obydwie strony. Sprawdź najważniejsze atrakcje w Kalifornii i zacznij planować swoją podróż po USA!

Bixby Bridge

żródło: ShutterStock

Big Sur

Kierując się z Los Angeles na północ wybierzcie drogę nr 1, którą wielu uznaje za najpiękniejszą trasę w Stanach Zjednoczonych. Ciągnie się ona bowiem wzdłuż wybrzeża oblewanego przez Pacyfik i oferuje nam widoki na wyjątkowe plaże poprzecinane skalistymi klifami. Punktem kulminacyjnym podczas podróżowania „jedynką” jest region Big Sur z charakterystycznym mostem Bixby Creek (na zdjęciu). Uwaga! Podróżując trasą nr 1 należy upewnić się, czy jest ona przejezdna. Ze względu na lawiny błotne i osunięcia terenu, bardzo często fragmenty drogi są wyłączane z ruchu samochodowego. Zawsze możliwe jest jednak ominięcie zamkniętego fragmentu trasy i powrót na „jedynkę” w innym miejscu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!