Gdzie najszybciej znaleźć wiosnę? 8 TOP pomysłów na wyjazd

Soczysta zieleń, rozkwitające pąki i coraz śmielsze promienie słońca, do Polski z ciepłych krajów powracają ptaki, w płuca można nabrać innego powietrza. To znaki, że zima już na dobre odchodzi! Dokąd najlepiej zaplanować podróż, by poszukać i znaleźć wiosnę lub po prostu po raz pierwszy w tym roku zachwycić się jej pięknem? Skyscanner przygotował swoje typy.

Madera

żródło: ShutterStock

Idealny wybór dla wiosnomaniaków: Madera

Sprawdź loty na Maderę >>

Przyjemny klimat i kwiaty, które można podziwiać niemal o każdej porze roku to najbardziej charakterystyczne cechy tej portugalskiej wyspy. W marcu przestaje padać. Trwa jeszcze sezon na cytrusy. Oprócz podziwiania wyspiarskiej roślinności w naturze, obowiązkowym punktem jest także Ogród Botaniczny Funchal. Zachwyt wzbudzają tutejsze kaktusy, obfitość gatunków, kształtów, a także widoki na miasto. Wyrwij się tam chociaż na godzinę lub przepadnij na dłużej. Miejsce jest czynne codziennie od godziny 9:00 do 18:00. Warto jednak pamiętać, że ogród i jego okazy regenerują się jeszcze po pożarze, który miał miejsce kilka lat temu. Niezależnie od tego, czy na Twojej ścianie wisi plakat niezwykle popularnego na portugalskiej wyspie piłkarza Cristiano Ronaldo, miej w pamięci Maderę jako wiosenną propozycję wyjazdową.

statystyki

Komentarze (3)

 • Darek (2018-03-19 07:59) Zgłoś naruszenie 00

  Byliśmy tydzień w styczniu, Madera ma tą cechę, że zawsze tam świeci Słońce...trzeba go tylko poszukać ;-) Na północy wyspy pochmurno i deszczowo po przejechaniu tunelu da Encumeada słonecznie!

  Odpowiedz
 • Diana(2018-03-08 11:23) Zgłoś naruszenie 03

  My lecimy z mężem na Maltę z biurem Soltur pod koniec kwietnia, żeby złapać trochę witaminy D i naładować baterie ;) Bo polska pogoda nas w tym roku niestety nie rozpieszcza

  Odpowiedz
 • Marian Danileiwcz(2018-03-07 22:16) Zgłoś naruszenie 02

  Drodzy Moi, Tam naprawdę jest pięknie, ale ciągle leje...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!