Tanie latanie w kwietniu. 7 propozycji na budżetowy weekend za granicą

Rzym, Mediolan, a może Sztokholm. Wiele miast Europy ma niedrogie połączenia lotnicze z Polski. Wystarczy dłuższy weekend lub krótki urlop, by choć na chwilę przenieść się pod Koloseum lub na uliczki włoskiej Pizy. Wystarczy do tego nieduży budżet.

Rzym

żródło: ShutterStock

Rzym

Koszt biletów lotniczych tam i z powrotem: ok. 300 zł (wylot z Warszawy)

Koszt noclegu na 3 noce dla 2 osób: od 500 zł (wg ofert booking.com; zobacz także oferty prywatne na AirBnb.pl)

W Europie to najważniejsze miejsce, które warto zobaczyć. Historia sprzed tysięcy lat nadal zaklęta w murach i wąskich uliczkach. Majestatyczne budowle i ruiny, włoska kuchnia i śródziemnomorski, gorący klimat w jednym. Osobnym, choć równie ważnym miejscem jest Watykan i Bazylika św. Piotra - serce Kościoła katolickiego.

Jednym z miejsc, które warto i trzeba zobaczyć jest słynna fontanna di Trevi. Najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie. Została zbudowana z inicjatywy Klemensa XII w miejscu istniejącej wcześniej fontanny zaprojektowanej przez Leona Battiste Albertiego z 1435 r. Zasila ją woda doprowadzona akweduktem zbudowanym w 19 r. p.n.e. przez Agrypę, tym samym, który zasila fontannę Barcaccia znajdującą się u podnóża Schodów Hiszpańskich.

Legenda wiąże nazwę fontanny z imieniem Trevia noszonym przez dziewicę (łac. virgo), która odkryła źródło wody wykorzystane przy budowie akweduktu. Wodę doprowadzaną przez ten akwedukt do fontanny nazywa się Acqua Virgo.

Turyści zwyczajowo wrzucają do fontanny drobne monety (przez ramię, do tyłu), by zapewnić sobie "powrót do Rzymu". Istnieją również legendy związane z ilością wrzucanych monet - jedna ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie - romans, trzy - ślub. Pieniądze, wyławiane przez władze miasta, przeznaczone są na utrzymanie zabytków oraz na potrzeby biednych w Rzymie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Izuś(2018-03-16 09:44) Zgłoś naruszenie 10

    Znalazłam wycieczke do Turcji dla dwóch osób, cena naprawdę ok porównując inne ofert. Lot enterem, all inclusive, hotelel połozony w domrym miejscu. Trzeba wyłapywac takie perełkii.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!