Gruzja – gościnne pogranicze Europy i Azji. 7 miejsc wartych zobaczenia

W większości górzysta kraina z aromatyczną kuchnią i unikalną kulturą, w której spotkać można ślady bogatej i długiej historii. Jaka jest Gruzja?

Batumi, Gruzja

żródło: ShutterStock

Batumi

Znane uzdrowisko leżące nad Morzem Czarnym, tuż przy granicy z Turcją. Jest trzecie co do wielkości po stołecznym Tbilisi i Kutaisi. W przeszłości było częścią zarówno imperium tureckiego, jak i rosyjskiego. Latem odbywa się tu wiele festiwali kulturalnych: mycznych, filmowych, itp. Wśród zabytków wartych zobaczenia są: turecki meczet z drugiej połowy XIX wieku, eklektyczna zabudowa willowa, Park Przymorski, Uniwersytet leżący bezpośrednio przy plaży nadmorskiej, synagoga, dawny kościół katolicki z początku XX wieku, delfinarium, a także ponadstuletni ogród botaniczny.

Pas nadmorski ma wszystko, czego potrzeba wypoczywającym: plaże, promenadę i restauracje. W okolicach można też zobaczyć pola herbaciane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!