Brazylia – kraina naturalnych cudów

Olbrzymi teren jaki zajmuje Brazylia kryje w sobie ekscytujące piękno, które zobaczyć można wyłącznie tutaj. To kraina piętrzących się wodospadów, wielka i wciąż nieodkryta Amazonka, największe na świecie mokradła i inne niezwykłe formacje. Od niesamowitych piaszczystych wydm połączonych nieprawdopodobnie niebieskimi lagunami po zatopione w jaskiniach baseny, wypełnione przez zaskakująco czystą wodę. Poznaj razem z nami osiem brazylijskich cudów natury:

Wodospad Iguazú, Brazylia

autor: gianliguoriżródło: Materiały Prasowe

Wodospad Iguazú – jeden cud, który wystarcza na dwa kraje

Na granicy Brazylii i Argentyny znajdziemy jeden z największych i najbardziej spektakularnych wodospadów na świecie. Niagara to przy nim jedynie niewielki strumień.

Powstałe 150 mln lat temu wodospady na rzece Iguaçu mają wysokość do 80 metrów. Ich szerokość po stronie po brazylijskiej 800 metrów, a argentyńskiej aż 1900 metrów! Strona Brazylii oferuje za to najlepsze panoramiczne widoki i dostęp do „Gardła Diabła” – długiej przepaści o wysokości 82 metrów, wyróżniającej się kształtem litery U.

Ponad wodospadem, znajduje się długi most, który pozwala na obserwowanie kilku kaskad. Podczas korzystania z tej atrakcji można trochę zmoknąć, ale warto – to z pewnością nie jest codzienny widok.

– Równie niesamowite jak sam Iguazú jest jego otoczenie. Jeżeli będziemy mieli oczy otwarte, być może uda nam się zobaczyć wyjce, jaguara, tukany i inne wspaniałe, kolorowe ptaki. Warto też wybrać się na stronę argentyńską i skorzystać z przejażdżki łodzią pod wodospadem – mówi Piotr Wilk, przedstawiciel biura podróży Rainbow.

Źródło: r.pl/brazylia >>

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!