Czym różnią się od siebie Wyspy Kanaryjskie? Ich różnorodność Cię zaskoczy

Większości kojarzą się po prostu jako miejsce, w którym można spędzić udane wakacje bez względu na porę roku. Piękne widoki, optymalna temperatura, mnóstwo słońca, szerokie plaże i turkusowy ocean. Nie wiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak różnorodne są poszczególne Wyspy Kanaryjskie. Każda dostarcza innych, niepowtarzalnych atrakcji, każda ma własną osobowość. Zanim więc wybierzecie konkretną wyspę na zimowy urlop – sprawdźcie, czego możecie się tam spodziewać. 

Punta de Teno, Tenerife

autor: horstgerlachżródło: Materiały Prasowe

Teneryfa – dla poszukiwaczy malowniczych krajobrazów

Największa i najludniejsza wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, co wcale nie oznacza, że jest tam bardzo tłoczno. Choć jej powierzchnia tylko nieznacznie przekracza 2 tys. kilometrów kwadratowych, można na niej wyróżnić kilka stref klimatycznych. Północ skąpana jest w zieleni i słynie ze wspaniałych, tropikalnych ogrodów, a południe suche i zawsze skąpane w słońcu. Do tego oczywiście należy dołożyć wulkaniczną, środkową część, pośród której góruje wulkan Teide.

Najbardziej turystyczną częścią jest południe wyspy. Znajdują się tutaj najlepsze kurorty, które przyciągają miłośników wygrzewania się na słońcu. Północ jest słabiej zaludniona, ale i tutaj znajdziecie historyczne miasteczka o imponującej architekturze w których można się zatrzymać. Warto, ponieważ ta część wyspy słynie z malowniczego, skalistego wybrzeża, pośród którego ukryte są liczne plaże o czerwonawym czy wręcz czarnym odcieniu piasku. Trudno o piękniejsze widoki, niż te, które znajdziecie tutaj – można je odkrywać pieszo lub rowerem, co ułatwiają liczne trasy spacerowe.

– Główną atrakcją Teneryfy jest wspomniana Góra Teide, najwyższy szczyt w całej Hiszpanii. Ale warto zobaczyć także mniej znane zakątki, jak na przykład Piramidy w Güimarze, na wschodnim wybrzeżu. Z najwyższej piramidy, podczas letniego przesilenia można ujrzeć podwójny zachód słońca, które najpierw zachodzi za górskim szczytem, by po chwili wyjrzeć raz jeszcze i skryć się ponownie za kolejną górą – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Warto dodać, że wspomniane sześć konstrukcji do dziś stanowi zagadkę dla archeologów, którzy próbują wyjaśnić łudzące podobieństwo kanaryjskich piramid do tych odnalezionych w Ameryce Środkowej, budowanych przez Majów czy Azteków.

Źródło: r.pl/wyspy-kanaryjskie >>

statystyki

Komentarze (6)

 • Sol(2017-12-20 20:54) Zgłoś naruszenie 20

  Miało być 10 euro :)

  Odpowiedz
 • niestety(2017-12-11 11:54) Zgłoś naruszenie 23

  na te cuda stać tylko niektórych,bogatych Polaków.Mnie nie stać

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • hugo.(2018-01-14 07:25) Zgłoś naruszenie 11

  to jest ściema dla najuboższych polskich emerytów - którzy mają na karabich dają zarobić emetytom ponieniemieckim ponieważ wykupili karaiby.- na własność.

  Odpowiedz
 • Izab.(2017-12-17 09:47) Zgłoś naruszenie 10

  Warto na pobyt w takich miejscach oszczędzać nawet kilka lat.....zamiast świat ,wystawnych ślubów ..moze?

  Odpowiedz
 • JJB(2017-12-20 23:09) Zgłoś naruszenie 10

  beznadziejne są te zdjęcia. nie oddają charakteru tych wysp, tak różnych od siebie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!