Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 10 inspiracji

Coraz krótszy dzień nie oznacza, że masz ograniczać podróżowanie. Przeciwnie! Odkryj z nami uroki jesiennych wycieczek po Polsce, które mogą trwać dzień, weekend lub znacznie dłużej. Łap ostatnie promienie słońca, podziwiaj bukowe lasy, odwiedzaj ciekawie położone miasta! Zobacz 12 pomysłów na wrześniowe, październikowe, a nawet listopadowe wypady i wypróbuj chociaż jeden z nich.

Beskid Niski

żródło: ShutterStock

Beskid Niski

Cisza, spokój, kontakt z naturą i pyszne lokalne jedzenie. Odwiedzając pustelnię Świętego Jana z Dukli i pijąc wodę z tutejszego źródełka zapewnisz sobie (podobno) zdrowie i pomyślność na długie lata. Z kolei w poszukiwaniu przyjemności dla podniebienia możesz odwiedzić na przykład regionalną piekarnię w Jaśliskach. Według ludowych opowieści ta nazwa pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, którego wysłannik przyjechał, by nadać miejscowości prawa lokacyjne. Był środek zimy, więc zsiadając z konia przewrócił się. Miejscowi skwitowali wypadek, że jest ślisko, a mężczyzna potwierdził w języku niemieckim: „ja, ślisko”. I tak już zostało. Te strony (Wołowiec) upodobał sobie i wybrał na miejsce do życia pisarz Andrzej Stasiuk. Do plecaka zapakuj więc też jego książkę „Jadąc do Babadag”.

statystyki

Komentarze (9)

 • sedna(2017-08-28 10:51) Zgłoś naruszenie 1419

  Do Białowieży ? Posłuchać dźwięków pił i walących się drzew?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ceper(2017-08-26 19:47) Zgłoś naruszenie 131

  Jesienią zdecydowanie w góry! Te duże, albo małe, ale w góry! Polecam, bo sam jak zawsze o tej porze roku jadę za tydzień w polskie góry!

  Odpowiedz
 • sedna(2017-08-28 10:49) Zgłoś naruszenie 42

  Bory Tucholskie już przestały być borami!

  Odpowiedz
 • Ola(2017-09-07 08:50) Zgłoś naruszenie 30

  Polecam Polesie

  Odpowiedz
 • inka,były belfer(2017-09-02 01:31) Zgłoś naruszenie 13

  Bory Tucholskie znikneły.

  Odpowiedz
 • Sylwia33(2018-09-25 09:33) Zgłoś naruszenie 00

  Polecam Polskie morze a zwłaszcza Ustkę. A jak Ustka to Hotel Grand Lubicz. Co roku tam jeżdżę. Ustka jesienią jest przepiękna, zwłaszcza jak pogoda dopisuje i jest słonecznie, a http://www.grandlubicz.pl/ jest przepięknym, zadbanym obiektem z wieloma atrakcjami jak m.in. spa, medical resort więc zdecydowanie można się tam zrelaksować i miło spędzić czas a w hotelowej restauracji zjeść przepyszne jedzonko.

  Odpowiedz
 • Rafał Gąsik(2018-09-30 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  Od 5 lat jeżdżę po Polsce i z roku na rok nawet miejsca gdzie już byłem potrafią mnie na nowo zachwycić. Z polecenia znajomego turysty od roku gdziekolwiek jestem jako bazę noclegową wybieram ofertę apartamentów Sun&Snow. Świetne miejsca, atrakcyjne ceny, czysto i przytulnie. Dla każdego coś innego. Warto sprawdzić

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!