Przewodnik po Algarve – Najpiękniejsze miasta i plaże regionu

WAKACJE | Algarve – słoneczna kraina położona na krawędzi Europy od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Przyciągają ich zwłaszcza plaże otoczone malowniczymi klifami, uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Poza złotym piaskiem, największym skarbem tej części Portugalii są położone tu miasta i miasteczka, skrywające wiele atrakcji. Wspólnie z biurem podróży Rainbow, przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd tych najważniejszych. Zobaczcie co warto zwiedzić i jakie piękne plaże czekają w pobliżu!

Praia do Camilo w pobliżu Lagos

autor: samael334żródło: Materiały Prasowe

Zobacz wspaniałe zachody słońca w Lagos

Wiele pięknych miast i miasteczek Algarve zostało w większym lub mniejszym stopniu zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1755r. Ucierpiało, między innymi wiele budynków Lagos, które z tego powodu utraciło swój status stolicy regionu. Kataklizm oszczędził jednak kilka ciekawych obiektów, jak Fort Ponta da Bandeira z XVII-wieku, a powstały już w późniejszym okresie Kościół św. Antoniego (Igreja de Santo António) uchodzi za architektoniczny klejnot. Największym atutem miasta jest jego położenie.

Część Algarve w której znajduje się Lagos uznawana jest za najpiękniejszą, głównie ze względu na malownicze wybrzeże i słynne plaże. To tutaj znajduje się stworzona do wypoczynku, szeroka i piaszczysta Meia Praia. Porto do Mos, otoczona przez skalne klify, to z kolei idealne miejsce do podziwiania wspaniałych zachodów słońca. A złociste Praia Dona Ana, Camilo, czy Meia Praias oblane przez krystaliczne wody kameralnych zatoczek, słyną z zapierających dech w piersi skalnych formacji tworzących malownicze labirynty i przejścia pośród błękitnych wód. Niesamowitych widoków dostarczy także skalisty cypel Ponta da Piedade. Świadomość tego, że stoi się na krawędzi nad oceanem to naprawdę niezapomniane wrażenie.

Na zdjęciu: Praia do Camilo w pobliżu Lagos

Czytaj więcej na r.pl >>

statystyki

Komentarze (2)

  • Olo(2017-07-15 21:53) Zgłoś naruszenie 32

    Tylko woda tam zimna jak w naszym Baltyku.

    Odpowiedz
  • stary (2017-07-29 22:44) Zgłoś naruszenie 10

    Cudze chwalicie... Założę się, ze ci, którzy tak namiętnie jeżdżą na wakacje za granicę (być może głównie po to, żeby się potem zdjęciami pochwalić) nie wiedzą, ile w Polsce jest wspaniałych miejsc do wypoczynku, zarówno w górach - dużych i małych, jak i na nizinach, nad morzem i nad jeziorami, słowem dla każdego coś miłego. Chciałbym zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w naszym kraju i np. wejść na wszystkie szczyty Korony Gór Polskich, ale nie wiem, czy życia wystarczy, bo już jestem stary i może trzeba będzie zacząć jeździć do jakiegoś Ciechocinka, ale... póki co jadę w Tatry zaliczyć jeszcze kilka trudnych szlaków. Wow!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!