Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

WAKACJE | Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Szmaragdowa wyspa, leżąca nieco na uboczu Włoch, przez co często pomijana – a przecież ma tyle do zaoferowania! Szmaragdowe Wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek w kształcie muszli, Alghero tchnące historią i sztuką, Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku czy Zatoka Orosei słynąca z samotnych zatok i gór, które w tej części wyspy zdają się schodzić wprost do morza. W sumie 1 800 kilometrów nieskazitelnego wybrzeża. Co zobaczyć w każdej jego części? Sprawdźcie!

Sardynia: Porto Cervo

autor: lucien82żródło: Materiały Prasowe

Porto Cervo – synonim luksusowych wakacji

Szmaragdowe Wybrzeże to miejsce w którym znajdziemy najpiękniejsze na świecie plaże o białym piasku, położone pośród krystalicznie czystych zatoczek mieniących się we wszystkich odcieniach błękitu. Symbolem Szmaragdowego wybrzeża jest zaś Porto Cervo. Podczas podróży na Sardynię, warto zarezerwować sobie chociażby jeden dzień, by zobaczyć to niepowtarzalne miasto.

Z luksusową turystyką kojarzy się ono nie bez powodu. Porto Cervo powstało bowiem z inicjatywy księcia Karim Aga Khan, brytyjskiego milionera i jednego z najbogatszych osób na świecie. To on w latach pięćdziesiątych zlecił zaaranżowanie ekskluzywnej, wręcz utopijnej przestrzeni, kwintesencji śródziemnomorskiego luzu, raju tylko dla wybranych. W rezultacie powstały tu wspaniałe posiadłości, zaprojektowane przez najsłynniejszy architektów, m.in. Jacquesa Couelle czy Luigi Viettiego. Przepych otoczony naturalną scenerią najpiękniejszej części wyspy. Jak przystało na Szmaragdowe Wybrzeże, główną atrakcją są tu oczywiście plaże. Jedną z najbardziej popularnych jest Cala Granu, leżąca niespełna kilometr od kurortu. Ma zaledwie około 100 metrów długości, ale urok tego miejsca wynagradza wszystko. Nieco dalej, około 3 kilometrów od Porto Cervo znajduje się kolejna wyjątkowa plaża – Spiaggia del Pevero z której roztacza się wspaniały widok na pobliską wyspę Nibani. Warto też wybrać się na wyspy archipelagu La Maddalena, słynące z różowego piasku.

Porto Cervo to jednak nie tylko plaże. Nie zapominajmy, że północna część wyspy skrywa wiele śladów starożytnych cywilizacji. Najbardziej tajemniczą z nich jest cywilizacja nuorska, której pozostałością są nuragi – okrągłe, kamienne grobowce, które do dzisiaj spędzają sen z oczu archeologów. Nieopodal Porto Cervo można zobaczyć najbardziej monumentalne z nich – Tombe dei giganti – w których znaleziono 2,5 metrowe szkielety! Ich tajemnicy wciąż nie udało się wyjaśnić.

Źródło: r.pl/wlochy/sardynia

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!