Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

WAKACJE | Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Szmaragdowa wyspa, leżąca nieco na uboczu Włoch, przez co często pomijana – a przecież ma tyle do zaoferowania! Szmaragdowe Wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek w kształcie muszli, Alghero tchnące historią i sztuką, Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku czy Zatoka Orosei słynąca z samotnych zatok i gór, które w tej części wyspy zdają się schodzić wprost do morza. W sumie 1 800 kilometrów nieskazitelnego wybrzeża. Co zobaczyć w każdej jego części? Sprawdźcie!

Sardynia: Zatoka Orosei

autor: AlKaneżródło: Materiały Prasowe

Zatoka Orosei – miejsce dla odkrywców

Miejsce, w którym morze spotyka się z górami, tworząc wyjątkowy krajobraz, z przepięknymi piaszczystymi plażami, ukrytymi przed światem. Ta część Sardynii w dużej mierze dostępna jest tylko łodzią, ale uchodzi też za najbardziej spektakularną. Zatoka Orosei rozciąga się na długości 70 kilometrów, układając się w łagodny kształt półksiężyca wzdłuż wschodniego brzegu wyspy, rozciągając się pomiędzy Punta Nera na północy aż po Capo Monte Santu na południu. Doskonałym punktem stanowiącym bazę wypadową do zwiedzania zarówno okolicy jak i całego wschodniego wybrzeża jest miasteczko Cala Gonone. Łatwo można dotrzeć stamtąd zarówno na jedną z przepięknych plaż, jak i w najwyższe góry Sardynii – Gennargentu – idealne miejsce dla miłośników trekkingu.

40-kilometrowy odcinek na południe od Cala Gonone jest pozbawiony cywilizacji i charakteryzuje się pionowymi wapiennymi klifami pośród których ukryte są plaże i głębokie groty. Prawdopodobnie najpiękniejsza plaża w tej zatoce to Cala Mariolu podzielona na dwie części przez wypiętrzające się z piasku skały. Wypolerowane przez wodę wapienie w niczym jednak nie utrudniają kąpieli w szafirowym morzu. Sceneria idealna na wymarzone wakacje.

Źródło: r.pl/wlochy/sardynia

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!