Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

WAKACJE | Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Szmaragdowa wyspa, leżąca nieco na uboczu Włoch, przez co często pomijana – a przecież ma tyle do zaoferowania! Szmaragdowe Wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek w kształcie muszli, Alghero tchnące historią i sztuką, Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku czy Zatoka Orosei słynąca z samotnych zatok i gór, które w tej części wyspy zdają się schodzić wprost do morza. W sumie 1 800 kilometrów nieskazitelnego wybrzeża. Co zobaczyć w każdej jego części? Sprawdźcie!

Sardynia: Cagliari

autor: SeanPavonePhotożródło: Materiały Prasowe

Cagliari – rzymskie miasto w Zatoce Aniołów

Sardynia uznawana jest za kolebkę długowieczności. Z właściwości prozdrowotnych słynie zwłaszcza południe wyspy, czyli obszar w którym znajduje się Cagliari. Na całym świecie znana jest tutejsza talasoterapia – leczenie za pomocą słońca i morskiej wody. W trosce o zdrowie można więc całymi dniami wypoczywać na tamtejszych plażach.

Cagliari to stolica Sardynii. Miasto, niczym Rzym, rozpościera się na zboczach siedmiu wzgórz, które łagodnie opadają do Golfo degli Angeli – Zatoki Aniołów. Uznawane jest za najbardziej kosmopolityczny region wyspy. Z jednej strony uosabia leniwy, południowy klimat – pełno tu knajpek w których warto przysiąść i spróbować prawdziwego włoskiego cappucino, lub po prostu pospacerować wąskimi uliczkami podziwiając piękną architekturę i chłonąc relaksujący klimat. Z drugiej strony jest to miasto pełne energii, w którym życie toczy się 24 godziny na dobę.

Znakiem rozpoznawczym Cagliari jest Bastione di San Remy – monumentalna budowla znajdująca się w dzielnicy Castello. Bastion wybudowano w XIX wieku na antycznych murach miasta. Koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce, choćby ze względu na wspaniały widok, który roztacza się z najwyższego tarasu. Można stamtąd podziwiać całą okolice – port, zatokę i piękne góry Capoterra.

Źródło: r.pl/wlochy/sardynia

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!