Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

WAKACJE | Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Szmaragdowa wyspa, leżąca nieco na uboczu Włoch, przez co często pomijana – a przecież ma tyle do zaoferowania! Szmaragdowe Wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek w kształcie muszli, Alghero tchnące historią i sztuką, Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku czy Zatoka Orosei słynąca z samotnych zatok i gór, które w tej części wyspy zdają się schodzić wprost do morza. W sumie 1 800 kilometrów nieskazitelnego wybrzeża. Co zobaczyć w każdej jego części? Sprawdźcie!

Sardynia: Alghero Capo Caccia

autor: Emiliano Paneżródło: Materiały Prasowe

Alghero – miasto pełne śladów starożytności, sklepów i błękitnych grot

Jednak największą atrakcją Sardynii jest Alghero, którego architektura zachwyca każdego. Przez wiele lat ten region był własnością Hiszpanów – wpływy tej kultury i architektury są na tyle duże, że miasto często nazywane jest małą Barceloną. Patrząc na zabytki takie jak Cattedrale di Santa Maria w Piazza Duomo stanowiąca mieszankę stylów renesansowych, barokowych i gotyckich czy zwiedzając Museo Diocesano d'Arte Sacra w którym znajduje się pokaźna ekspozycja hiszpańskich klejnotów, trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem.

Ale to naturalne skarby przyrody sprawiają, że to miasto znajduje się na szczycie listy atrakcji Sardynii. Grota Neptuna położona na cyplu Capo Caccia znajduje się w odległości około 20 kilometrów od miasta. Powstała 130 milionów lat temu.

– To miejsce do którego zdecydowanie warto się wybrać. Nie jest to zwykła jaskinia. Przede wszystkim jej wnętrze wygląda, jakby zostało wyrzeźbione w złocie. Ten widok zawsze wywołuje okrzyki zachwytu. Niezwykły kolor zawdzięczamy skale w której woda wyrzeźbiła tę olbrzymią grotę – czerwonemu wapieniowi – wyjaśnia Piotr Wilk z biura podróży Rainbow. – Kolejny efekt WOW wywołuje rozmiar tego miejsca. Wewnątrz groty znajduje się słone jezioro – długie na 120 metrów! Skalne nacieki i fantazyjne formacje odbijające w jego tafli to widok, który trudno opisać – dodaje.

Poza tym, sama okolica w której znajduje się grota, jest niezwykła – wapienne skały poprzecinane licznymi grotami i wąwozami, w większości dostępnymi wyłącznie od strony morza – to jedno z najpiękniejszych miejsc, nie tylko w Sardynii.

Źródło: r.pl/wlochy/sardynia

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!