Gdzie warto przywitać wiosnę? Pięć niezwykłych obyczajów z całego świata

Wiosna wisi już w powietrzu i wszyscy nie możemy się jej doczekać. Marcowe przesilenie jest symbolem nowego początku, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Chyba wszystkim zdarzyło się topić marzannę – symbol słowiańskiej bogini zimy i śmierci. A jakie złe duchy odgania się w innych częściach świata? Sprawdźcie – zdążycie jeszcze zaplanować podróż i na własnej skórze doświadczyć tych niezwykłych wiosennych festiwali. Propozycje wybrało dla was biuro podróży Rainbow.

MEKSYK – Wiosenna moc starożytnych piramid

autor: alicenerrżródło: Materiały Prasowe

MEKSYK – Wiosenna moc starożytnych piramid

Zgodnie z rytuałem, Meksykanie witają wiosnę gromadząc się wokół prekolumbijskich zabytków, takich jak piramidy i ruiny świątyń. Mają one dla nich szczególne znaczenie. Starożytni mieszkańcy tego regionu – Mistekowie, Olmecy, Toltecy, Aztekowie – bardzo starannie wybierali miejsca ich budowy, kierując się swoją niezwykłą astronomiczną wiedzą. Do dziś te lokalizacje są uznawane za wyjątkowe miejsca mocy, z których można czerpać dobrą energię.

Piramidy Słońca w Teotihuacanie, leżące niespełna pięćdziesiąt kilometrów od Meksyku, co roku przyciągają tysiące osób. Według szacunków między 19 a 21 marca, po moc przybywa tu prawie milion osób. Większość z nich ubrana jest w tradycyjne białe stroje, przez co wydarzenie jest naprawdę widowiskowe i trudno nie odnieść wrażenia, że jest się częścią prekolumbijskiego obrzędu.

– Teotihuacan w języku Tolteków znaczy "miejsce, gdzie ludzie zmieniają się w bogów". To tłumaczenie najlepiej oddaje klimat, jaki panuje tutaj podczas wiosennego przesilenia – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!