Trendy

9 lipca 2013 r.

Turystyka

Klienci biznesowi wybierają rezerwacje on line i tanie linie lotnicze9 lipca 2013 r.

Spotkania biznesowe są nieodłącznym elementem prowadzenia działalności każdej firmy. Klienci biznesowi coraz częściej podróżują samolotem i dlatego stawiają na funkcjonalność - samodzielnie rezerwują bilety lotnicze on line, uprzednio błyskawicznie przeglądając dostępne oferty i, co ciekawe, coraz częściej wybierają loty tanimi liniami.

8 lipca 2013 r.

Syros

All inclusive czy chatka ze słomy? Wakacyjne wybory Polaków8 lipca 2013 r.

Magia antyku i ciepłego morza wciąż działa – wyspy greckie nadal najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród klientów biur podróży. Egipt i Turcja również na czele, zdecydowanie za to zmniejszyła się moda na Tunezję. A minimaliści i szukający spokoju mogą wypoczywać w domkach ze słomy, bez wygód i zbędnych przedmiotów, za to z widokiem na chorwackie krajobrazy.

1 lipca 2013 r.

Wakacje

Jak w tym roku Polacy spędzą wakacje?1 lipca 2013 r.

Rozpoczął się już długo wyczekiwany sezon urlopowy. Wiele osób przygotowuje się do podróży i ze zniecierpliwieniem odlicza dni do wyjazdu. Jak będzie wyglądał wypoczynek Polaków w tym roku? Dowiadujemy się tego z danych statystycznych biura podróży urlopy.pl.

18 czerwca 2013 r.

Polacy są wierni swoim upodobaniom i w tym roku również najpopularniejszymi kierunkami letnich wycieczek będą: Egipt, Grecja oraz Turcja.

Spragnieni słońca, czyli gdzie zaplanować tegoroczny urlop18 czerwca 2013 r.

Po długiej zimie i nierozpieszczającej nas wiośnie, jesteśmy spragnieni każdego promienia słońca. Zbliżające się wakacje to najlepszy czas na zaplanowanie urlopu, gdzie będziemy ich mieć pod dostatkiem. Polacy są wierni swoim upodobaniom i w tym roku również najpopularniejszymi kierunkami letnich wycieczek będą: Egipt, Grecja oraz Turcja – wynika z danych firmy Urlopy.pl. Tam słońca na pewno nie zabraknie.

3 czerwca 2013 r.

Turystyka

Couchsurfing - podróżuj oszczędniej i ciekawiej3 czerwca 2013 r.

To jeden z najlepszych sposobów na tanie podróżowanie. Couchsurfing to nowa forma turystyki, która polega na poznawaniu zakątków świata i nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, którzy oferują darmowe noclegi u siebie w domu. Zasada jest prosta: chcesz u kogoś nocować, musisz udostępnić również miejsce u siebie. Nie można być couchsurferem w połowie.

26 kwietnia 2013 r.

Podróże

Dokąd Polacy polecą w tym roku na długi weekend majowy?26 kwietnia 2013 r.

Po zimie trwającej pięć miesięcy, polscy turyści z utęsknieniem czekają na długi weekend majowy. Jak co roku, większość Polaków wybierze się do krajów europejskich. Tegoroczną majówkę spędzą głównie w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji. Na popularności zyskały w tym roku Gruzja i Turcja – wybiera się tam 15 proc. turystów, podczas gdy jeszcze dwa lata temu zaledwie 3 proc. W porównaniu do roku poprzedniego, głównie za sprawą promocji linii lotniczych, o 20 proc. wzrosła liczba turystów wybierających się na długi weekend majowy do Azji.

10 kwietnia 2013 r.

Rodos

Gdzie na majówkę w tym roku?10 kwietnia 2013 r.

Początek maja oficjalnie uznać można za rozpoczęcie sezonu urlopowego. I choć na sierpień przypada największa liczba wyjazdów, spora cześć urlopowiczów, spakuje walizki i na dłuższy wypoczynek uda się już w maju. Korzystając z wolnego Polacy głównie wybiorą się na zagraniczne wyjazdy do ciepłych krajów. Natomiast Ci bardziej zapracowani zdecydują się na ekspresowe wyjazdy do europejskich stolic – wynika z analizy Tripsta.pl.

8 kwietnia 2013 r.

Wakacje

Hotele pięciogwiazdkowe i all-inclusive coraz popularniejsze wśród Polaków8 kwietnia 2013 r.

Rosną wymagania Polaków w odniesieniu do zagranicznych wyjazdów wakacyjnych. Coraz chętniej wybieramy hotele pięciogwiazdkowe oraz opcję all-inclusive. W 2012 r. średnio takie wakacje kosztowały niemal 5200 zł. Rośnie również popularność ofert first minute, czyli kupowanych z dużych wyprzedzeniem. Jednak wciąż najczęściej tuż przed wyjazdem dokonujemy rezerwacji w biurach podróży.