Trendy

23 października 2013 r.

Egipt

Polacy wracają do Egiptu23 października 2013 r.

Jak wynika z danych Fly.pl, czołowego internetowego biura podróży w Polsce, Egipt, przez lata niekwestionowany lider wśród destynacji zagranicznych wyjazdów Polaków znów pnie się w górę, by zająć pierwszą pozycję. Pomimo medialnych doniesień, polscy turyści ponownie postrzegają Egipt jako miejsce bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.

17 października 2013 r.

Negril - ośrodek turystyczny położony na zachodnim wybrzeżu Jamajki.

Raport: Egzotyczne podróże Polaków 2013/201417 października 2013 r.

Wyjazdy egzotyczne, które jeszcze niedawno były przywilejem nielicznych, z roku na rok zyskują sobie coraz szersze grono klientów. Nic dziwnego, zimą każdy z nas marzy o słońcu, a oferta wycieczek do odległych, ciepłych krajów jest nie tylko bardzo bogata, ale też coraz bardziej przystępna cenowo. Przedstawiamy raport dotyczący ofert egzotycznych przygotowanych przez polskich organizatorów na sezon 2013/2104.

27 września 2013 r.

Tajlandia

Tajlandia hitem wśród Polaków podróżujących do Azji27 września 2013 r.

Przybywa Polaków wyjeżdżających jesienią i zimą do Azji Południowo-Wschodniej. Najczęściej wybieranym celem podroży jest Bangkok, do którego dzięki promocjom można polecieć już za 1,5 tys. zł. Co trzecia osoba lecąca do Azji wykorzystuje stolicę Tajlandii jako port docelowy lub tranzytowy.

27 września 2013 r.

Tatry

Polska - egzotyczny, turystyczny kraj27 września 2013 r.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Polska na turystycznej mapie świata jest znanym i coraz częściej odwiedzanym krajem. Nasza branża turystyczna daje nam aż 6 procent PKB - podkreślają odpowiedzialni za promocję naszego kraju. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Turystyki.

23 września 2013 r.

Tajlandia

Dokąd Polacy wybierają się na urlop po sezonie? Hitem jest Azja23 września 2013 r.

W październiku, wraz z końcem pory deszczowej, rozpoczyna się w Azji sezon turystyczny, który, jak wynika z najnowszego raportu FRU.PL, przyciągnie w tym roku o 15 proc. więcej polskich turystów niż w roku minionym. Najchętniej odwiedzanymi krajami są: Tajlandia, Chiny, Indie oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie – te kierunki wybrało 69 proc. klientów platformy FRU.PL podróżujących do Azji po sezonie. Nowością są wyjazdy „do it yourself” do nieco zapomnianej przez turystów Armenii oraz krajów dotychczas zarezerwowanych głównie dla wyjazdów z touroperatorem - Indonezji i Nepalu.

26 sierpnia 2013 r.

Grecja

Grecja najpopularniejszym celem tegorocznych wakacji zagranicznych. Turyści zamieniają Egipt na Tunezję26 sierpnia 2013 r.

Grecja wyprzedziła Egipt jako najpopularniejszy zagraniczny cel wakacyjny. Niemal co czwarty wyjeżdżający zdecydował się na podróż do tego kraju. Turyści odwracają się od Egiptu, przed wyjazdami do którego ostrzega MSZ. Polacy najczęściej wakacje w Egipcie zamieniają na wyjazd do Tunezji lub Turcji, choć aż co dziesiąty chce nadal lecieć do Egiptu. Rośnie także popularność egzotycznych podróży poza sezonem.

23 sierpnia 2013 r.

Dubaj

Wakacje na styku trzech kontynentów23 sierpnia 2013 r.

Wakacje zmierzają ku końcowi jednak jeszcze nie wszyscy udali się na upragniony urlop. Chociaż w końcówce sezonu niezmiennie numerem jeden będą masowe wycieczki nad śródziemnomorskie wybrzeże, wraz z pojawieniem się bliskowschodnich linii lotniczych na polskich lotniskach, wzrasta zainteresowanie wczasami na Półwyspie Arabskim.

12 sierpnia 2013 r.

Zakopane

Polacy coraz częściej podróżują po kraju. Najbardziej dochodowa jest turystyka biznesowa12 sierpnia 2013 r.

Polacy rocznie biorą udział w 30 mln podróży turystycznych po kraju. Są to krótsze wyjazdy niż kiedyś, ale za to częstsze. Wybieramy podróże krajowe przede wszystkim ze względu na walory przyrodnicze i coraz bogatszą ofertę imprez kulturalnych w kraju. Wiele miast i miejscowości stawia również na turystykę biznesową. Zagraniczni biznesmeni zostawiają w Polsce średnio 5 do 7 razy więcej pieniędzy niż przeciętni turyści.

12 lipca 2013 r.

Wakacje

Wakacje 2013: Raport o wakacyjnych podróżach organizowanych na własną rękę12 lipca 2013 r.

Coraz więcej Polaków rezygnuje z pomocy biur podróży i samodzielnie organizuje zagraniczne wyjazdy wakacyjne. Już od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się podróże do Włoch i Hiszpanii. W tym roku na popularności zyskała Chorwacja, do której wybierze się co dziesiąty turysta. Nowością są wyjazdy „do it yourself” na Majorkę i Sycylię – kierunków zarezerwowanych dotychczas wyłącznie dla biur podróży. Przygotowany przez FRU.PL raport pokazuje, że najchętniej podróżujemy na pokładach niskokosztowych przewoźników, u których średnie ceny biletów mogą być nawet o ponad 90 proc. niższe w porównaniu z biletami rezerwowanymi w regularnych liniach lotniczych.