Trendy

18 marca 2014 r.

Tajlandia

Podróże Polaków do Azji. Tajlandia hitem18 marca 2014 r.

Najwięcej Polaków wyjeżdża do Azji od listopada do marca. Na rynek polski weszło na przełomie 2012/2013 roku dwóch dużych przewoźników specjalizujących się w lotach na wschód – Emirates i Qatar Airways. Te dwa fakty skłoniły Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl do przeprowadzenia analizy i znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy faktycznie więcej Polaków jest zainteresowanych wyjazdami do Azji?

24 lutego 2014 r.

Grecja

Egipt czy Grecja? Jak będzie wyglądał rynek usług turystycznych w 2014 roku24 lutego 2014 r.

Przewaga Egiptu i Grecji wśród destynacji zagranicznych wyjazdów Polaków i stały wzrost zainteresowania usługami internetowych biur podróży to najważniejsze trendy w branży turystycznej, które będą utrzymywać się w 2014 roku. Według prognoz FLY.PL rok ten będzie należeć do stabilnych i przyniesie kolejne wzrosty w ilości rezerwacji dokonywanych metodą on-line.

20 lutego 2014 r.

Wakacje

Polacy coraz chętniej dokonują rezerwacji wyjazdów turystycznych. Wybierają oferty first minute i lepsze hotele20 lutego 2014 r.

Zainteresowanie Polaków wyjazdami zagranicznymi rośnie, zarówno w przypadku wycieczek letnich, jak i zimowych. Coraz więcej osób rezerwuje wakacje w opcji first minute, a także decyduje się na wyjazd do hoteli o wyższym standardzie. Zdaniem ekspertów świadczy to o tym, że koniunktura w gospodarce się poprawia, a konsumpcja będzie rosła.

18 lutego 2014 r.

plaża

Polacy wybierają nietypowe formy turystyki m.in. do slumsów oraz opuszczonych dzielnic18 lutego 2014 r.

Odwiedzanie slumsów, opuszczonych budynków, a także regionów ogarniętych konfliktem staje się atrakcyjne dla coraz większej liczby turystów. Nietypowe formy turystyki zyskują na popularności i są szansą dla mniejszych biur podróży na specjalizację. Nie brakuje także osób uprawiających turystykę seksualną, medyczną, a nawet tzw. turystykę śmierci.

13 grudnia 2013 r.

Plaża

Święta w zaciszu domowym, czy wyjazd wypoczynkowy – wierność tradycji, a może alternatywa w postaci pobytu za granicą?13 grudnia 2013 r.

Do Gwiazdki zostało raptem kilkanaście dni, jednak wszechobecna świąteczna atmosfera sprzyja planowaniu zimowego urlopu zwłaszcza za granicą. Do wcześniejszej rezerwacji wycieczek czy to na Boże Narodzenie czy na Sylwestra zachęcają liczne rabaty i promocje. Początek grudnia to ostatni dzwonek aby zabukować lot po naprawdę atrakcyjnej cenie.

25 października 2013 r.

Turystyka

Lubię to! O podróżach w czasach Facebooka25 października 2013 r.

Wchodzisz na Facebooka, widzisz zdjęcie swoich przyjaciół z plaży w Hiszpanii. Na Twitterze znajomy "ćwierka", że właśnie czeka na lotnisku na samolot do Grecji. Na Instagramie znajomi uśmiechają się do Ciebie i pozdrawiają z Włoch. Portale społecznościowe zmieniły nieco zwyczaje i zachowania turystyczne.