Trendy

25 lutego 2017 r.

W przypadku zimowych wyjazdów, oczywistym wyborem jest egzotyka, chociaż w pierwszej dziesiątce znalazły się też dwa kraje Europejskie. Hiszpania, ze względu na przynależne do niej Wyspy Kanaryjskie, na których pogoda przez cały rok sprzyja wypoczynkowi, znalazła się na samym szczycie zestawienia (17,8%). To właśnie tam zimą podróżujemy najchętniej. Ale też o wiele chętniej niż latem odkrywamy dalekie kraje. 

Bardzo popularne są Kuba (10,3%) oraz Meksyk (7,3%). W obu tych krajach znajdziemy zarówno piękne białe plaże, na których można się zrelaksować w cieniu palm, ale też jest tam mnóstwo rzeczy, które warto zobaczyć – zarówno wspaniałych zabytków jak i elementów przyrody. To dlatego na wakacje tam Polacy rezerwują sobie zwykle nieco więcej urlopu niż 7 dni, często decydują się także na wycieczki łączące zwiedzanie i wypoczynek, tak by jak najpełniej wykorzystać spędzony tam czas.
Pierwsze miejsce zaraz za podium, zajmuje Tajlandia (6,9%). Tam również bardzo chętnie jeździmy zimą. Tajlandia kusi prawdziwie tropikalnym krajobrazem i klimatem, niepowtarzalną kulturą i egzotyczną kuchnią. Pobyt tam daje możliwość zagłębienia się w zupełnie inny, nieznany świat. Do tego ofertę pobytu w tamtejszych luksusowych hotelach możemy  znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. 
Popularność odzyskuje też Egipt (6,8%) w którym zobaczymy starożytne zabytki i piramidy, ale słynący także z wspaniałych raf koralowych, które można odkrywać przez cały rok. Na kolejnym miejscu zimowego zestawienia znajduje się Gambia (5,6%), Maroko (5,4%) i Wietnam (3,1%). Dziewiąta pozycja to Włochy, kolejny europejski kierunek, który w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym odwiedziło 2,9% klientów, a pierwsza dziesiątkę zamyka Kenia, którą odwiedziło 2,7% podróżujących.
Pora roku ma też wpływ na to, jaki środek transportu wybieramy. 

Najpopularniejszy jest oczywiście samolot – latem na tę opcję decyduje się 86,2% klientów, a zimą aż 95,4%. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na autokar – 11,9% a 1,9% podróżujących wykupuje ofertę wczasów z opcją dojazdu własnego. Zimą te wartości to odpowiednio 1,4% i 3%.

Zimą odpoczywamy dłużej. I jesteśmy skłonni wydać więcej25 lutego 2017 r.

Atrakcyjne ceny poza sezonem i coraz bogatszy wybór ofert wakacji w najodleglejszych krajach świata sprawia, że na wyjazdy decyduje się coraz więcej osób. Zimowe wakacje Polaków zwykle są dwa razy dłuższe niż te w sezonie letnim. Na odpoczynek z dala od panujących w kraju mrozów jesteśmy też w stanie o wiele więcej zapłacić. Jak się okazuje pora roku ma ogromny wpływ na nasze podróżnicze zwyczaje - wynika z analiz biura podróży Rainbow.

2 grudnia 2016 r.

Niezależnie od tego czy wybieramy samolot czy autokar, w Sylwestra Polacy decydują się raczej na krótsze wyjazdy.

Sylwestra najchętniej spędzamy w europejskich stolicach2 grudnia 2016 r.

Sylwester to nie czas na leżenie na plaży. Dla Polaków liczy się dobra zabawa, fajerwerki i strzelające korki od szampana. Coraz chętniej Nowy Rok spędzamy poza krajem, a do najchętniej wybieranych kierunków należą stolice słynnych europejskich miast. Narty i egzotyka są daleko za podium.

19 lutego 2016 r.

Badanie Vienna House pokazuje, że Polacy podróżują często, ale na krótko. 43% ankietowanych wybiera się w podróż służbową ponad 7 razy w roku

Polak w podróży służbowej: Dieta? 30 zł dziennie19 lutego 2016 r.

Lokalizacja, przyjazna atmosfera i… darmowe Wi-Fi – te czynniki są najistotniejsze dla Polaków w obiekcie zakwaterowania podczas delegacji. Podczas gdy prawie połowa wyjeżdżających służbowo nocuje w hotelach 4-5-gwiazdkowych, tyle samo otrzymuje dietę w wysokości ustawowego minimum 30 zł na dzień. To tylko niektóre z wyników badania „Polacy w delegacji – standardy i zwyczaje” przeprowadzonego przez sieć hoteli Vienna House.

16 lipca 2015 r.

Zamek w Łańcucie

Zamek, który niejedno już widział16 lipca 2015 r.

Muzyka klasyczna, wielkie polskie rody i wysokoprocentowe likiery smakowe. Wbrew pozorom 18-tysięczny Łańcut ma do zaoferowania dużo więcej niż słynny zamek, w którym do dziś praktykuje się zwyczaj noszenia nielubianych przez nikogo muzealnych kapci.

8 stycznia 2015 r.

Wygląda, że z zakupem wakacyjnej wycieczki warto będzie w tym roku poczekać do ostatniej chwili

Tania ropa, tani rubel, tanie wakacje8 stycznia 2015 r.

Cena ropy idzie do dołu od ponad pół roku. Za kilkanaście tygodni spadki te będą widoczne w cenach zagranicznych wycieczek: przeceny przekroczą 5 proc. A jeśli Rosjanie z powodu kryzysu zostaną w domach, dużo większe

7 lipca 2014 r.

Paweł Nowacki, zastępca redaktora naczelnego

Nowacki: Podróż za jeden klik7 lipca 2014 r.

Biura podróży mają dziś takie same problemy jak dziesiątki innych branż. Nowoczesne technologie, tanie linie lotnicze, internet, smartfony, aplikacje oraz portale pomagające turystom samodzielnie wynajmować mieszkania czy domy zmieniają nawyki i styl podróżowania.Poza niższymi kosztami Polaków pociągają niezależność i nieograniczone możliwości wyboru.

7 lipca 2014 r.

W Mszczonowie powstanie największy aquapark w Polsce

Rodzime samorządy nęcą urlopowiczów7 lipca 2014 r.

Szczególnie tych, którzy poza leżeniem do góry brzuchem na plaży i popijaniem drinków lubią wypoczywać, uprawiając sporty. Taki wniosek płynie z przeglądu realizacji polskich inwestycji turystycznych. Większość powstaje przy udziale środków unijnych.

15 czerwca 2014 r.

Ponad 10 mln udających się na wypoczynek Polaków zdecyduje się na urlop w Polsce

Polacy wybierają wypoczynek w Polsce15 czerwca 2014 r.

Blisko połowa Polaków planuje w tym roku wyjazd na wakacje. Ponad 10 mln udających się na wypoczynek zdecyduje się na urlop w Polsce – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Mondial Assistance.